Wizja dla Izraela_29.04.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 29 kwietnia 2011

Ocal Twój lud i błogosław Twemu dziedzictwu, bądź im pasterzem, na ręku nieś ich na wieki!” Psalm 28,9

CHRZEŚCIJANIE PIELGRZYMUJĄ W WIELKI PIĄTEK DO JEROZOLIMY – Wielu chrześcijan pielgrzymowało w wielki piątek przez wyłożone kamienną kostką ulice Jerozolimy wspominając ukrzyżowanie Jeszui przed 2000 lat. Tysiące gości z zagranicy i miejscowi chrześcijanie przeszli Jego śladami wzdłuż Via Dolorosa (łac. Droga cierpienia). Trasa zakończyła się w kościele grobu Pańskiego; jest on czczony jako miejsce ukrzyżowania, Jego pogrzebania i Jego zmartwychwstania. „Na to czekałem całe moje życie. Zawsze chciałem pewnego dnia pomodlić się w Jerozolimie. Chciałem przejść się drogą, którą szedł mój Pan”, powiedział Roschan Futsom pielgrzym z Toronto. (Haaretz)

IZRAEL ZOSTAŁ PRZYJĘTY DO MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI FIZYKÓW – Rząd dał swoje przyzwolenie na członkowstwo Izraela w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN). Jest to największa organizacja naukowa tego rodzaju na świecie. CERN zajmuje się głównie fizyką jądrową i posiada najnowocześniejszą i najdroższą infrastrukturę naukową na świecie w dziedzinie przyspieszania cząstek i tzw. badań podstawowych. Z biura premiera Benjamina Netanjahu wydano pismo, w którym czytamy, że członkostwo Izraela „jest krokiem o najwyższym naukowym, przemysłowym i dyplomatycznym znaczeniu”. W ten sposób Izrael wkroczył do ekskluzywnego klubu, który niesie z sobą znaczenie, obecność i status międzynarodowy. (INN)

POLICJA PA ZABIŁA IZRAELCZYKA W POBLIŻU GROBU JÓZEFA – Policja tzw. autonomii „palestyńskiej” (PA) w niedzielny poranek zabiła Izraelczyka i raniła czterech innych, kiedy modlili się przy grobie Józefa. Ofiarą mordercy był Ben Josef Livnat (24), wnuk minister kultury i sportu Limor Livnat (Likud); pozostawił on żonę i czwórkę dzieci. Jeden z rannych jest nadal w stanie krytycznym. Grupa 15 wiernych z żydowsko-chasydzkiego ruchu Breclaw przyjechała do tego miejsca by się modlić. W drodze powrotnej zostali ostrzelani przez bandziorów z „policji” PA, którzy wściekle wrzeszczeli „Allah Akbar”. „Kever Josef” jak nazywa się grób Józefa jest miejscem świętym dla Żydów, które w zasadzie jest pod kontrolą żydowską i stoi otworem dla wiernych, jak zapisane jest w dwustronnym porozumieniu. Mimo to rząd teren ten pozostawił w rękach PA; okoliczni Arabowie często już dokonywali tu zbezczeszczenia. Chasydzka grupa znana była administracji PA, często się modliła przy Kever Josef, nie mając żadnych innych poza religijnymi zamiarami, jak stwierdził Gerschon Mesika przewodniczący rady regionalnej Samarii. Ostrzelanie określił on jako „masakrę z najbliższego dystansu”. Zamachu dokonano w ostatni dzień święta Pesach (Pascha), i mniej niż miesiąc po barbarzyńskim zamordowaniu rabina Udi Fogla, jego żony Rut i trzech z ich sześciu małych dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę. Działo się to również w Samarii w gminie Itamar. (INN) „Pan jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu” – Psalm 34,19. Proszę módlcie się o pogrążone w żałobie rodziny i przyjaciół ofiar tego zamachu terrorystycznego.

REŻIM ASSADA ZAGROŻONY PRZEZ SYRYJSKICH DEMONSTRANTÓW – Po tym jak w jeden jedyny weekend podczas protestów w Syrii ponad 100 osób zostało zabitych (to największa ilość ofiar od początku protestów w tym kraju) wydaje się, że reżim prezydenta Bashara Assada jest coraz mniej stabilny. Im więcej pokazuje się nagrań wideo dokumentujących zabijanie demonstrantów, tym więcej osób zadaje sobie pytanie czy Assad jest w stanie zatrzymać falę niezadowolenia przeciwko sobie. Polityka żelaznej pięści syryjskiej bezpieki zawodzi. Demonstracje są coraz większe i rozszerzają się na inne miasta – prawie tak samo jak rewolucje w Tunezji i Egipcie; w Libii takie postępowanie doprowadziło do wojny domowej (Haaretz).

NERWOWOŚĆ W IRANIE- SYRIA WALCZY O PRZETRWANIE – Kiedy syryjski prezydent odwiedził Iran w 2010 roku, otrzymał medal bohatera i mówił na transmitowanej na cały kraj ceremonii o nierozwalanym sojuszu. Teraz znerwicowane przywództwo w Iranie nałożyło embargo na informacje o walkach w Syrii; Teheran musi się liczyć z tym, że straci najwierniejszego sojusznika w regionie. Islamska republika zdołała po kontrowersyjnych wyborach w 2009 roku udaremnić „zieloną rewolucję”. Obecnie jednak niepokoje w całym Bliskim Wschodzie przeniosły się nawet w nielubiane sąsiedztwo Bahrajnu. Po tym jak w piątek 22 kwietnia zanotowano ponad 100 zabitych prezydent Obama zarzucił Assadowi, że prosił Iran o pomoc, by zastosować „tę samą brutalną taktykę”, którą Iran stosował 2 lata temu. Dla Iranu stosunki z Syrią są wiele więcej niż tylko rzadką w regionie przyjaźnią, w której Iran podejrzewany jest przez inne kraje arabskie o tajenie swoich prawdziwych celów. Syria „uzdalnia” Iran w wielu sprawach: jak przez kanał przepływa przezeń pomoc dla wszystkich antyizraelskich ugrupowań jak Hisb-Allah w Libanie i Hamas w Gazie. (Fox News) „Pan udaremnia zamiary narodów; wniwecz obraca zamysły ludów. Zamiar Pana trwa na wieki; zamysły Jego serca – poprzez pokolenia. Szczęśliwy lud, którego Bogiem jest Pan – naród, który On wybrał na dziedzictwo dla siebie” – Ps. 33,10-12.

CZERWONY KRZYŻ: NIE MA W GAZIE ŻADNEGO KRYZYSU HUMANITARNEGO – Wysokiej rangi przedstawiciel Czerwonego Krzyża przyznał, że sklepy w Gazie są dobrze zaopatrzone i nie ma ani jednego przypadku śmierci głodowej ani oblężenia, a jednak świat uważa, że Gaza cierpi z powodu częściowej blokady przez Izrael (Israel Today).

KONGRES AMERYKAŃSKI PRZYJĄŁ PROJEKT USTAWY ŻĄDAJĄCEJ WYCOFANIA RAPORTU GOLDSONE‘A – Raport ujawnia wyniki dochodzenia komisji Goldstone’a, która badała jak zachowywał się Izrael w antyterrorystycznej wojnie z Hamasem zimą 2008-2009. Kongres w końcu przyjął jednogłośnie ustawę, której treść uzgodniono w ostatnim tygodniu. W ten sposób sekretarz generalny ONU Ban Ki-moon ma być zmuszony do wycofania się z zarzutów przestępstw wojennych popełnianych rzekomo przez Izrael. Rada ONZ ma zostać zablokowana w jej zamiarach szkodzenia interesom Izraela. Dopiero niedawno autor raportu, południowo-afrykański sędzia Richard Goldstone przyznał, że jego wnioski były całkowicie nieprawdziwe. Gdyby wtedy wiedział to co wie dzisiaj, nie zarzucał by Izraelowi celowego zabijania ludności cywilnej w Gazie. Tak był właśnie Izrael oskarżany o możliwe popełnianie zbrodni wojennej – rola Hamasu była przy tym całkowicie przemilczana; ci ostatni ciągle ostrzeliwują cywilnych mieszkańców Izraela rakietami i pociskami z granatników (INN).

ARABOWIE W OSIEDLACH ZARABIAJĄ WIĘCEJ – Arabowie tzw. „palestyńscy” którzy pracują w osiedlach żydowskich w Samarii i Judei zarabiają dwa razy więcej jak Arabowie którzy zatrudnieni są w osiedlach arabskich. Ujawniły to studia Centralnego Biura Statystycznego PA opublikowane 21 kwietnia. Nominalna dzienna płaca Araba na tzw. Zachodnim Brzegu wynosiła w 2001 roku 76,90 Nowego Izraelskiego Szekla (NIS – około 15,45 Euro), ci którzy pracują w osiedlach żydowskich otrzymują 150 NIS (30,13 Euro) za dzień (Jerusalem Post).

CHINY PRZETRZYMUJĄ CO NAJMNIEJ 34 CZŁONKÓW PODZIEMNEGO KOŚCIOŁA – Chińska policja w sobotę 24 kwietnia aresztowała co najmniej 34 członków podziemnego kościoła w Pekinie, który zebrał się świętować pamiątkę zmartwychwstania Pańskiego. Poinformowała o tym osiadła w USA grupa o nazwie ChinaAid. Członkowie zboru Shouwang zostali wtłoczeni do autobusu i zawiezieni na pobliski posterunek. „Jesteśmy bardzo rozczarowani chińskimi urzędami, ponieważ przeszkadzają pokojowym wiernym, którzy chcą dzisiaj świętować Wielkanoc” – stwierdził w oświadczeniu założyciel ChinaAid, Bob Fu. „Przez to rząd chiński po raz kolejny zademonstrował, że łamie podstawowe prawa do zgromadzeń i wolnego wyznania swoich obywateli. Wzywamy wolny świat nadal by okazywał swoją solidarność prześladowanym wiernym w Chinach”. Policja udaremniła ponad 500 członkom, praktycznie połowie wiernych opuszczenie domów i świętowanie nabożeństwa pod gołym niebem. (A&M) Proszę módlcie się o siłę i ochronę kościołów w Chinach.

PODROŻ DO IZRAELA – Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine

DO WASZEGO KALENDARZA – Nasz tegoroczne święto namiotów zacznie się 9 października wieczorem i trwać będzie do 11 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

POMÓŻ NAM POMAGAĆ – Vision für Israel i Joseph-Lagerhaus wspierają potrzebujących osoby prywatne i instytucje charytatywne finansowo i w zaopatrzeniu medycznym i na inne sposoby. Dlatego kierujemy się z pilnym apelem do naszych stałych przyjaciół i darczyńców by wspierali naszą służbę miłosierdzia. Szczegółowe informacje pod tym adresem internetowym http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub telefonicznie w naszym biurze w Monachium +49 89-566 595. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dla szerszego poglądu podajemy, że w Izraelu potrzebujących jest 1 77 miliona i połowa wszystkich dzieci, co najmniej 850.000 dzieci żyje w biedzie. Opublikowany raport z 26 grudnia 2010 pokazuje, że w ostatnim roku 5.000 dzieci kradło jedzenie; 2.500 zmuszonych było żebrać a 5.000 zbierało resztki jedzenia. Kolejne 110.000 nie jadło obiadu w szkole. 110.000 nie uczyło się tak dobrze jak wcześniej ponieważ miało problemy w rodzinie a 260.000 poszło do szkoły w rozlatujących się butach. Około 480.000 dzieci nie było u dentysty. Starszym mieszkańcom żyjącym poniżej minimum też nie idzie lepiej. Około 71% nie było w stanie zapłacić za przepisane lekarstwa. Było ich 115% więcej niż przed rokiem. Dwie trzecie starszych nie wychodziło z domu z braku pieniędzy. Raport podaje, że 75% potrzebujących musiało nie raz rezygnować z posiłków – było to 21% więcej jak przed rokiem. Około 7% bało się że umrą z głodu, około 75% izraelskich organizacji pomocowych podało, że o porcję żywieniową prosiło 27% więcej osób niż poprzednio.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

aracer

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.