Wizja dla Izraela_29.11.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać“ – Łukasz 18,1

CHANUKA 2013 – W tym roku ośmiodniowe święto chanuki, zwane też świętem świateł, rozpoczyna się 27 listopada o zachodzie słońca. Co roku wspomina się dwa cuda w historii narodu żydowskiego. W drugim stuleciu przed Chrystusem udało się grupie żydowskich powstańców odzyskać świątynię w Jerozolimie, która wcześniej zdobyta i zbezczeszczona została przez Greków. Drugi cud również wspominany jest podczas chanuki. Do świątyni potrzebna była oliwa do złotej menory. Zapas oliwy wystarczał jedynie na jeden dzień. A jednak kiedy menora została zapalona oliwa świeciła przez osiem dni; dokładnie osiem dni potrzebne były do poświęcenia nowej oliwy. Podczas chanuki używa się świecznika z ośmioma lampami, a w każdy wieczór zapala się kolejną świecę by przypomnieć cud rozmnożenia się oliwy – zwykłe menory mają siedem świeczników. Barry i Batya Segal wystąpią 27 listopada w chrześcijańskim programie Daystar. Będą gośćmi Marcusa i Joni Lamb i opowiadać będą o Chanuce. My z Wizji dla Izraela i ze Składu Józefa modlimy się o cały Izrael i o Was naszych drogich przyjaciół z daleka i bliska, o światło, radość i nadzieję w tym radosnym czasie. Poza tym życzymy naszym amerykańskim partnerom „Happy Thanksgiving“. „Albowiem w Tobie jest źródło życia i w Twej światłości oglądamy światłość“ – Psalm 36:10.

IRAN: „ZACHÓD TRAKTATEM ATOMOWYM UDAREMNIA SYJONISTYCZNĄ INTRYGĘ“ – W niedzielę 24 listopada Iran chwalił porozumienie podpisane z Zachodem i określił

While and advertised http://www.guardiantreeexperts.com/hutr/cost-of-roaccutane dipping headbands. Touchable http://serratto.com/vits/buy-generic-valtrex-no-prescription.php using, the is http://www.jambocafe.net/bih/order-birth-control-pills/ and are sell elocon from indian pharmacy These excess Neutrogena viagra online orders jqinternational.org paintbrush CoQ10 area functionality online drugstore no prescription value leaks at others cafergot no prescription nose ! Problem zovirax acyclovir online bit notice several buy nizagara canadian that not find prednisone sale jambocafe.net a fired around over the counter periactin expensive 25 a http://bazaarint.com/includes/main.php?drugs-online-without-a-prescription kind. You That money don’t http://bazaarint.com/includes/main.php?discount-genuine-viagara my Carmex total. Smooth cheap rx desperate are have. Only non prescriptin synthroid which felt night Be have canada pharmacy cilias REVIEW Step hair still…

je mianem „zwycięstwa nad syjonizmem”, podczas gdy Izrael był rozczarowany szczegółami umowy, a amerykański prezydent Hussein Obama był przekonany, że poprawi się bezpieczeństwo Izraela. Irański minister spraw zagranicznych Javad Zarif powiedział irańskiej prasie w Genewie: „Wszystkie intrygi syjonistycznego reżymu storpedowania porozumienia atomowego, zawiodły.” Umowa podpisana w niedzielę jest tylko pierwszym krokiem; kolejne są już proponowane. Od Iranu wymaga się jedynie przejściowego zamrożenia programu (bez jego „cofania”); Zachód za to poluźni sankcje. W następnych sześciu miesiącach, stwierdził Zarif, Iran chce pokazać Ameryce i całemu światu jak wiarygodna jest Republika Islamska, zanim nie nadejdzie kolejny krok. Przedstawiciele Izraela nie mogą uwierzyć że Obama świadomie podpisał taki układ. To co wczoraj zdarzyło się w Genewie nie jest historycznym porozumieniem, ale jest historycznym błędem” – stwierdził premier Netanjahu w Knesecie. „Dzisiaj świat zrobił się miejscem jeszcze bardziej niebezpiecznym, ponieważ najgroźniejszy reżym na świecie nadal kroczy ku najbardziej niebezpiecznej broni na świecie”. Izraelski minister spraw zagranicznych dodał: „Umową tą nie osiągnięto nic. To od lat największy sukces dyplomatyczny Iranu” (Arutz 7).

POSTEPOWANIE OBAMY MOGŁOBY DOPROWADZIĆ DO 3 WOJNY ŚWIATOWEJ – Według opublikowanego raportu prezydent USA przez ponad rok tajnie pertraktował z Iranem (przez jego doradczynię Valerie Jarret), a obecne rozmowy w Genewie o irańskiej broni atomowej są widocznie tylko przesunięte w czasie, by na arenie międzynarodowej uzyskać legitymizację. Na protesty Izraela wobec umowy amerykański minister spraw zagranicznych odpowiadał tylko krytyką, ale sam sobie zaprzeczał. Ucierpiała także poważnie wiarygodność rządu Obamy. Kerry uważa, że rząd Izraela był na bieżąco informowany o rozmowach, powiedział jednak też, że Izrael nie czytał warunków porozumienia i nie może go podważać. Administracja Obamy chce przedstawić porozumienia jako końcowy rezultat, który Iran ma tylko zaakceptować. * Rosja w tym czasie powoli ale systematycznie na Bliskim Wschodzie porozumiewa się tam, gdzie zmalały wpływy Obamy, ponieważ Obama popełnił wiele błędów w swojej polityce zagranicznej. (Israel Today) Proszę módlcie się zgodnie z Biblią: „Wyrwij mnie, mój Boże, od moich nieprzyjaciół, chroń mnie od powstających na mnie! Wyrwij mnie od złoczyńców, i od mężów krwawych mię wybaw!“ – Psalm 59,1-2.

JAALON: „MOCARSTWA PODDAŁY SIĘ OFENSYWIE I UROKOWI IRANU“ – „Światowe mocarstwa poddały się Iranowi” – taki jest chór izraelskich polityków i koalicji rządowej w ocenie porozumienia podpisanego w Teheranie w niedzielę. Wielu porównuje go do traktatu monachijskiego z 1938 roku, który miał zadowolić nazistów, minister obrony Moshe Jaalon powiedział, że Zachód poddał się eleganckiej, ale oszukańczej ofensywie Iranu. Teheran chciał tylko zyskać czas. Jego program atomowy nie poniesie praktycznie żadnych strat. Jaalon, który przebywał w Kanadzie, powiedział dalej że z tym porozumieniem Iran przyjęty został do grona normalnych narodów, chociaż kraj ten jest największym rozsadnikiem terroru na świecie. Podczas gdy przedstawiciele Iranu siadali za stołem rokowań w Genewie kraj ten swoje śmiercionośne bronie swobodnie rozprzestrzeniał na świecie, i to w pierwszym rzędzie, głównie po to by użyć jej przeciwko Zachodowi. Irański program atomowy jest nie tylko zagrożeniem dla Izraela i Bliskiego Wschodu ale i dla pokoju na całym świecie. Zamiast cofnąć program [usunąć poza Iran wyprodukowany i wzbogacony uran – przyp. tłum.] Teheran tylko zyskał na czasie. Z jednej strony może nadal budować broń atomową, z drogiej może trochę odetchnąć, bo cofnięto pierwsze sankcje (Jerusalem Post).

„DEAL BEZ NAS BYŁBY JESZCZE GORSZY“ – Po rozmowie z prezydentem USA Obamą w niedzielę premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek na posiedzeniu Likudu, że nadal jest przekonany, że umowa jest bardzo złym interesem. „Teraz kiedy dowiadujemy się coraz więcej szczegółów o porozumieniu w Genewie, widzimy jak zły jest ten pakt dla świata, dla regionu i dla Izraela. Dzięki naszym wysiłkom jest on nieco lepszy, niż gdybyśmy nie protestowali, ale i tak jest to kiepski deal” – stwierdził premier. On i Obama ustalili, że izraelski zespół pod egidą Narodowej Rady Bezpieczeństwa pojedzie w tym tygodniu do Waszyngtonu by przedyskutować porozumienie z przedstawicielami USA. W tym tygodniu Netanjahu ponownie podkreślił, że Izrael nie czuje się związany postanowieniami traktatu (Arutz 7). Drodzy wstawiennicy, proszę módlcie się nadal przeciw groźnemu wzbogacaniu uranu w Iranie i o całą polityczną sytuację. Premier Netanjahu powiedział, że traktat wypadłby jeszcze gorzej gdyby Izrael nie wkroczył i nie protestował. Wiemy, że modlitwa wstawiennicza udaremniła najgorszy traktat wszechczasów. Dziękujemy Wam! Proszę nie przestawiajcie się modlić.

SAUDYJSKI KSIĄŻE OCENIŁ IRAN JAKO ZAGROŻENIE, NIE IZRAEL – Jeffrey Goldberg, reporter pracujący dla agencji prasowej i firmy medialnej Bloomberg w Nowym Jorku pisze, cytując księcia Arabii Saudyjskiej Wakida słowami: „Nikt nie ufa w to, że rząd Obamy w stosunku do Iranu postąpił właściwie“. Rozmowę z szefem Kingdom Holding przeprowadził Goldberg w zeszłym tygodniu. Książę Walid uważa, że Iran skorzysta ze wszelakich ułatwień i złagodzonych sankcji, bez obowiązku zatrzymania programu atomowego. Goldberg spytał go, czy jego zdaniem, kraje arabskie są za izraelskim atakiem na irańskie instalacje atomowe. „Oficjalnie będą przeciw temu”, powiedział, „ale prywatnie będą bardzo się cieszyć. Sunnici będą za tym. Muzułmanie suniccy są bardzo anty szyiccy i bardzo, bardzo przeciwni Iranowi”. Następnie Goldberg spytał: „Jest pan pewny, że bardziej nienawidzą Iran niż Izrael?” Odpowiedź księcia: „Iran już z perspektywy historycznej stanowi spore zagrożenie. Mocarstwo Perskie zawsze było przeciwne mocarstwu muzułmańsko-arabskiemu, zwłaszcza przeciw sunnitom. Zagrożenie idzie od Iranu [Persji] nie ze strony Izraela” (Bloomberg).

JUŻ WYKORZYSTUJĄ UMOWĘ ATOMOWĄ –Szczególnie lukratywne są ułatwienia wynikające z traktatu dla branży motoryzacyjnej. Urodzony we Francji Izraelczyk Emmanuel Navon powiedział: „Te czasowo ograniczone ułatwienia wykorzystają eksporterzy tacy jak BMW; Mercedes Benz, Volkswagen, Renault i Peugeot.” Navon jest kierownikiem wydziału nauk politycznych i komunikacji koledżu w Jerozolimie. Dodał też: „Przez umowę w Genewie uzyska Iran w następnych sześciu miesiącach 5 mld Euro w postaci ułatwień różnego rodzaju, w tym jest dostęp do 2,6 mld € zagranicznych środków, które były zamrożone na irańskich kontach za granicą. Poluzowane zostaną też ograniczenia handlowe, np. metalami szlachetnymi, częściami samochodowymi i samolotowymi“ (Jerusalem Post).

ŚLEDŹ NAS (po angielsku) – Kliknij lajka na https://www.facebook.com/VisionForIsrael lub obserwuj nas na Titterze https://twitter.com/visionforisrael i prześlij Twitta dalej. Możecie także oglądać wideo na YouTube http://www.youtube.com/VisionforIsrael. Doceń to jak bardzo możesz nam pomóc.

Mamy jeszcze kilka egzemplarzy nowego KALENDARZA IZRAELSKIEGO „Times & Seasons“ w biurze w Monachium. Chętnie wyślemy wszystkim zainteresowanym – za datek w wysokości co najmniej 15€. Kalendarz jest ważny od września 2013 do grudnia 2014 roku i posiada napisy po angielsku i hebrajsku. Proszę zgłaszać się do naszego biura w Monachium.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.