Wizja dla Izraela_30.09.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 30 września 2011

U Pana jest zbawienie.Nad ludem twoim jest błogosławieństwo twoje“ – Psalm 3,9.

ROSZ HA SZANA – Wizja dla Izraela i Skład Józefa składa Wam, naszym przyjaciołom z daleka i z bliska serdeczne życzenia noworoczne. W czasie żydowskiego Nowego Roku obchodzimy święte dni Rosch HaSchana, po polsku „głowa roku” oraz Jom Kippur po czym następuje Sukkot, święto namiotów. Święto Rosz Ha Szana zwane jest też świętem trąbek i rozpoczyna się 28 września o zachodzie słońca. Tradycyjnie pozdrawiamy się tego dnia „Szana Towa”, życzeniem „by ten rok był dla ciebie dobrym rokiem”. Krążki jabłka macza się w miodzie jako wyraz nadziei na słodycz i łagodność czterech pór nadchodzącego roku. Zgodnie z żydowskim kalendarzem Izrael ma w pierwszym dniu siódmego miesiąca (Rosz ha Szana) dąć w szofar. Róg barana – ta „trąbka” natury używana była w starym Izraelu z różnych okazji, np. kiedy groziło niebezpieczeństwo, przy ogłaszaniu ważnych wiadomości lub z okazji wizyty króla. Głos rogu podczas święta trąbek wprowadza w czas kiedy czynimy pokutę przed sądnym dniem, Jom Kippur.

HISZPANIA PO RAZ PIERWSZY UZNAJE IZRAELA JAKO OJCZYZNĘ ŻYDÓW – Hiszpański minister spraw zagranicznych Trinidad Jimenez przedstawił w sobotę nową politykę w kwestii konfliktu arabsko-izraelskiego, w którym po raz pierwszy Izrael określił jako ojczyzną Żydów. Powiedział przy tym, że problem arabskich „uchodźców” musi być tak rozwiązany, że w związku z aktualną sytuacją demograficzną żydowska większość nie dopuści do kompromisów. Przemówienie Jimeneza przed zgromadzeniem ogólnym ONZ było szczególnie dramatyczne, bo Hiszpania jest czołowym krajem UE, który popiera żądania Arabów. Tak pro izraelskie poglądy mogą dać przykład innym krajom (Haaretz).  Módlcie sią o to, by tak się stało.

NETANJAHU ROZCZAROWANY MOWĄ ABBASA PRZED ONZ – Premier Benjamin Netanjahu wypowiedział się w wywiadzie podczas wieczornych wiadomości „Meet the Press“ amerykańskiej stacji NBC w sprawie przemówienia przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa określając go jako rozczarowujący. Netanjahu powiedział, że chce przyspieszyć proces pokojowy w bezpośrednich rokowaniach; jądrem konfliktu jest uporczywe nie uznawanie przez Arabów prawa do istnienia państwa Izrael. Na pytanie o różne zagrożenia, na które naraża się Izrael Netanjahu odpowiedział, że jest odpowiedzialny za „los jedynego państwa żydowskiego”, spróbuje odgrodzić się „od nienasyconego krokodyla islamu, zanim go [Izraela] zje na śniadanie”.  Netanjahu skrytykował także wielu kandydatów republikanów do wyborów, którzy twierdzą, że Obama wypycha Izrael z jadącego auta; Ameryka popiera Izrael na szczególny sposób. Netanjahu nawiązał także do uwag byłego prezydenta Billa Clintona, że Izrael nie jest zainteresowany pokojem. Jego następca George Bush wiedział dobrze jak arabscy politycy dystansowali się od propozycji izraelskich. Oni[Izraelczycy] jakoby nie reagowali na arabskie oferty i dlatego Arabowie tzw. palestyńscy zwrócili się do ONZ.  (Haaretz)  Proszę módlcie się za premiera Netanjahu, żeby złamany został nacisk na niego tak duchowy jak i naturalny. Proszę módlcie się o Bożą mądrość i siłę  i aby jego rząd pozostał wobec niego lojalny, kiedy prowadzi ten kraj.

PRZEWODNICZĄCY PA ABBAS WITANY BYŁ NA ZACHODNIM BRZEGI JAK BOHATER I WZYWAŁ DO „PALESTYŃSKIEJ WIOSNY – Tysiące Arabów witało owacjami przewodniczącego PA, powiewały chorągiewki. Triumfująco wykrzykiwał, że po jego mowie w ONZ narodziła się „palestyńska wiosna”. Popularność Abbasa gwałtownie wzrosła od chwili kiedy zażądał od ONZ uznania państwa arabów „palestyńskich” w przeciwieństwie do dążeń USA i Izraela by zasiąść do rokowań. Krok Abbasa wtrąca region w nieuregulowane kwestie terytorialne i skazuje społeczność międzynarodową na milczenie. Abbas nie skomentował wezwań kwartetu bliskowschodniego do podjęcia izraelsko-arabskich bezpośrednich rozmów do końca miesiąca. Abbas musi jednak porozumieć się z „palestyńskimi” politykami z Ramallah. Nie odrzucił całkowicie pomysłu nowych rokowań, ale uważa, że propozycja musi uwzględniać zasadnicze punkty. „Palestyńczycy nie mogą pertraktować zmiany granic sprzed roku 1967 a Izrael musi zamrozić akcję budowy osiedli na Zachodnim Brzegu” – powiedział Abbas. Na pytanie o następny krok dyplomatyczny Abbas odrzekł, że wszystkie opcje są brane pod uwagę (Haaretz). Rozpraw się, Panie, z przeciwnikami moimi, Walcz z tymi, którzy walczą ze mną! –  Psalm 35,1.

RZĄD OBAMY ROZWAŻA MOŻLIWOŚĆ POSTAWIENIA PRZYWÓDCY HISB-ALLAHU PRZED TRYBUNAŁEM WOJSKOWYM W USA – Administracja amerykańskiego prezydenta Baraka Obamy rozważa możliwość postawienia dowodzącego Hisb-Allahem, który w tej chwili przetrzymywany jest w Iraku przed sądem wojskowym i sprawdzenia strategii postępowania przy ściganiu przestępców; przy okazji trwają próby rozwiązania trudnych problemów prawnych. Chociaż USA nie podjęły jeszcze decyzji, spekuluje się, że najlepszym miejscem byłaby w przypadku Ali Mussa Daqduq  baza wojskowa. Zatrzymany on został w Iraku w 2007 roku. Stoi w ścisłym związku z rządem Iranu; zaangażowany był w brutalne morderstwo czterech żołnierzy USA, których najpierw uprowadził, następnie bestialsko zamordował (Fox News).

Z BRAKU WODY IZRAEL KONCENTRUJE SIE NA ODSALANIU – Według najnowszych planów przy rozbudowie dostępu do wody Izrael będzie koncentrował się na odsalaniu. Przez to mniej wyeksploatowane będą naturalne źródła, tak że znów się odnowią. Kiedy kraj skupia uwagę na odsalaniu zmniejszy się ryzyko jakie teraz występuje w Jeziorze Genezaret. Nie zmniejszy się ilość wody potrzebnej w rolnictwie; będzie za to więcej bazować na wodzie pozyskiwanej ze ścieków i wodzie z małych zbiorników wody w ziemi. W następnym dziesięcioleciu konieczne będzie dwukrotne zwiększenie ilości wody odsalanej. W kolejnych 40 latach Izrael będzie musiał wydać na instalacje odsalające 400 mln. €. Jest w stanie nie podwyższać przy tym ceny wody dla konsumentów jak wynika z planu zatwierdzonego ostatnio przez urząd zaopatrzenia w wodę. (Haaretz) Proszę módlcie się o nowatorskie, długofalowe rozwiązania zaopatrzenia w wodę Izraela; niech Bóg w sezonie deszczowym da obfite deszcze w żydowskim państwie ale i naszym sąsiadom.

IZRAEL JAKO REKORDZISTA W PRODUKCJI MLEKA POMAGA POŁUDNIOWEJ KOREI – Izrael jest bezsprzecznie w produkcji mleka na krowę w światowej czołówce, to znaczy, że izraelskie krowy dają więcej mleka niż ich zagraniczne „koleżanki”. Przedstawiciele z innych krajów często przyjeżdżają do Izraela zbadać jak można zwiększyć mleczność krów. Izrael chętnie pomaga polepszając przy okazji swoje stosunki z wieloma krajami w ramach „mlecznej dyplomacji”. Jednym z krajów które zwróciły się do Izraela jest Korea Południowa, gdzie z powodu chorób krów produkcja mleka niemal zamarła. Mleko zarażonych krów musiało zostać zniszczone i 3 mln zwierząt zutylizowane. Kryzys ten zaprowadził w zeszłym  tygodniu przedstawicieli Korei Południowej da Izraela by dokładnie przyjrzeć się tamtejszym technologiom. Do firm, które odwiedziły delegacje należy SCR Engineering w Netani, największy producent instalacji, które umożliwiają rolnikom bieżące nadzorowanie krów. Pozwala to na błyskawiczne reagowanie na pierwsze sygnały chorób, które powodują zmniejszanie produkcji mleka. Urządzenia pozwalają stwierdzić ile krowy jedzą i czy inny skład paszy nie zwiększy ich mleczności. Firma ta ma różne rozwiązania w tej materii  (INN).

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

 

NASZE ŚWIĘTO  NAMIOTÓW – zacznie się 9 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest Będziemy świętować razem z wierzącymi z Izraela i innych narodów. Bądźcie z nami


SUKKOT W LONDYNIE
– To święto namiotów odbędzie się 28 i 29 października. Przygotowują się już Lance Lambert, Pastor Clive Urquhart (Kingdom Faith Church), Barry i Batya oraz Moriah Worship Band by być z Wami w piątek wieczór aż do późnych godzin w sobotę. Bądźcie z nami w Anglii. Dużo czasu już nie zostało. Informacje szczegółowe pod angielskim numerem telefonu+49- 01793-862121.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение поисковых сайтов

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.