Wizja dla Izraela_30.12.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: post@visionfuerisrael.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 30 grudnia 2011

 Bo oto ciemność okrywa ziemię i mrok narody, lecz nad tobą zabłyśnie Pan, a jego chwała ukaże się nad tobą – Izajasz 60,.

ROSS: OBAMA JEST GOTOWY DO UDERZENIA MILITARNEGO PRZECIW IRANOWI – Były doradca bliskowschodni prezydenta Baracka Obamy powiedział, że rząd Obamy jest mocno zdeterminowany przeszkodzić Iranowi w budowie broni atomowej i zdecydowanie bierze pod uwagę uderzenie militarne wobec Iranu. Podczas wywiadu dla izraelskiej telewizji Channel 10 Ross powiedział, że ostatnie wypowiedzi ministra obrony Leona Panetty i Martina Dempseya głównodowodzącego sił USA pokazują dokładnie, że prezydent i jego rząd taką ewentualność poważnie rozwarza (INN).

EGIPT TRACI PIENIĄDZE – W ostatni czwartek egipski premier Kamal Ganzuri skarżył się, że  środki obiecane przez USA, G8 oraz kraje arabskie dotąd nie nadeszły. Od stycznia do września odpłynęło z Egiptu ok. 8,8 mld €. Odpływ kapitału nastąpił w pierwszym rzędzie przez sprzedaż zabezpieczeń o wartości ok. 5,7 mld €. Wielu obcokrajowców sprzedało swoje papiery wartościowe. Złe prognozy dla Kairu spowodowały zmniejszenie wiarygodności kredytowej; zmniejszy się też wartość miejscowej waluty. Brak stabilności politycznej, zły bilans płatniczy, rosnące naciski na budżet oraz brak spodziewanej pomocy z zagranicy były według agencji ratingowej Moodys powodem zmniejszenia ratingu do B2. Rząd USA uzależnił przelew pomocy od przekazania rządów administracji cywilnej, która zagwarantuje przestrzeganie praw człowieka, wolność wyznania i wolność wyrażania myśli. Kolejnym warunkiem było dotrzymania postanowień układu pokojowego z 1979 roku między Egiptem i Izraelem (Arutz 7).

KRWAWA RZEŹ W SYRII PRZED WIZYTĄ PRZEDSTAWICIELI LIGII ARABSKIEJ – Ekipa Ligii Arabskiej przybyła w czwartek do Syrii. Społeczność międzynarodowa jeszcze była zszokowana śmiercią 200 ludzi. Przed wizytą reżym prezydenta Assada zgotował dwudniową krwawą łaźnię. Demonstranci zarzucali trupom rządowym wzrost brutalności przed przybyciem obserwatorów międzynarodowych. „Próbują zyskać na czasie, godzina po godzinie, i mają nadzieję nadrobić „stracony czas”” –  powiedział jeden demonstrantów  (The Independent, Wlk.Brytania).

DELEGACJA LIGII ARABSKIEJ NIE JEST TU BY RATOWAĆ ZYCIE – Obserwatorzy Ligii Arabskiej w Syrii mają udaremnić postawienie kryzysu syryjskiego na forum ONZ. Zadaniem nie jest powstrzymanie zabijania ludności cywilnej. Przedstawiciele Ligii są tylko po to, by obserwować zabijanie, wysłuchać wypowiedzi obu stron konfliktu i sporządzić raport dla Ligii. Mają być w Syrii miesiąc lub dłużej, zgodnie z podpisanym porozumieniem, które po raz pierwszy pozwoliło na wizytę LA w Syrii. Tylko, że reżym Assada bardzo ogranicza możliwość działania przedstawicieli Ligii. Umowa pozwala reżymowi nadal przeciwdziałać rosnącym protestom, które w międzyczasie rozlały się na drugie co do wielkości miasto Aleppo i na przedmieścia Damaszku. Społeczność międzynarodowa poza sankcjami nic dotychczas nie zrobiła. Opozycja żąda większego umiędzynarodowienia kryzysu i wysłania oddziałów dla ochrony ludności cywilnej (Haaretz).

SAMOBÓJCZY ATAK W STOLICY SYRII ZABIŁ 44 LUDZI – W poprzedni piątek podczas podwójnego ataku samobójczego przed budynkami tajnych służb zginęły 44 osoby. Według doniesień rządowych rannych zostało ponad 150 osób. Tego rodzaju i wielkości atak zdarzył się po raz pierwszy od czasu wybuchu niepokojów . Rząd od razu wykorzystał go do oświadczenia, że to nie lud, ale terroryści stoją za demonstracjami. Przeciwnicy reżymu mówią, że sam rząd może stać za takimi atakami, by przebywającym akurat przedstawicielomi Ligii Arabskiej wmówić coś przeciwnego (CBS).

ARABSKIE PODRĘCZNIKI UCZĄ DZIECI JAK ODRĄBYWAĆ RĘCE I NOGI WEDŁUG SZARIATU – Ta barbarzyńska lekcja znajduje się w podręcznikach w Arabii Saudyjskiej. Opłacone przez rząd i rozdawane podręczniki uczą dzieci 9. i 10. klasy. Uczą także, że Żydów trzeba eliminować. Egzemplarze najnowszego wydania dotarły do Amerykańskiego Instytutu do spraw Regionu Zatoki w Waszyngtonie. Arabia Saudyjska obiecała przy tym przerobić podręczniki. Krótkie podsumowanie: Pod szariatem rozumie się muzułmańskie przepisy, które na całym świecie wprowadzane są w krajach islamu. Wszystkie zakresy życia muzułmanina określają przepisy szariatu; jest to kombinacja Koranu, Hadidu  (przysłowia i zasady zachowania proroka Mahometa) i Fatwy, to znaczy wyroków muzułmańskich uczonych. Do niedawna w większości nowoczesnych krajów muzułmańskich istniały dwa systemy z elementami świeckimi. Ponieważ radykalni fundamentaliści zyskują przewagę np. w Libanie, Egipcie a nawet w Turcji, zaszło niebezpieczne przesunięcie sił. Organizacje terrorystyczne jak Bractwo Muzułmańskie, Hamas, Hisb-Allah  i inne grupy dżihadystów rwą się do przejęcia władzy i to by rządzić samodzielnie według najbardziej prymitywnych form szariatu. Jeśli nie zostaną podjęte jakieś działania, kobiety trwale stracą swoje prawa i poddane będą swoim mężom, ojcom czy braciom i innym męskim członkom rodziny. Przez to wszyscy mieszkańcy wepchnięci zostaną we wcześniejsze ciemne i okrutne czasy. W dużej części krajów już wprowadzono drakońskie kary za czyny takie jak kradzież, zdrada czy bluźnierstwo. Do kar należą amputacje członków ciała, kamienowanie i biczowanie. Proszę módlcie się żeby ewangelia rozeszła się w tych narodach, które narażone są na jeszcze większe barbarzyństwo.

FRANCUZKI MUZUŁMANIN POBIŁ POŁOŻNĄ JAK CHCIAŁA ZDJĄĆ BURKE JEGO ZONIE – Pewien muzułmanin trafił we Francji do więzienia, ponieważ pobił pielęgniarkę za to, że usiłowała zdjąć jego żonie burkę przed operacją cięcia cesarskiego. Nassimowi Mimoune (24) nie pozwolono na pobyt w sali operacyjnej. Powodem była awantura męża, który zachowanie pielęgniarki określił jako „zgwałcenie”. Ciężarna kobieta, która już od kilku dnia miała bóle porodowe  przewieziona do kliniki w Marsylii błagała swojego męża o pozwolenie na zbadanie. Ten jednak zagroził jej rozwodem. Mimoune, robotnik budowlany z Paryża, został umieszczony w innym pomieszczeniu, by stamtąd obserwować poród. Wyskoczył jednak jak zobaczył, że położna próbuje zdjąć rodzącej burkę. Zdemolował i sforsował drzwi sali operacyjnej, uderzył położną w twarz i wrzasnął, że musi ubrać żonie muzułmańską burkę. Za czynną napaść został ujęty, podczas gdy jego żona urodziła zdrowego chłopca. Sędzia, który skazał go na sześć miesięcy więzienia powiedział, że mężczyzna ten postawił swoje religijne dogmaty ponad prawem republiki i swoim francuskim obywatelstwem (Fox News).  Burka jest konserwatywną muzułmańską częścią ubioru: okrywa ona całe ciało od stóp po głowę z małymi szparkami na oczy czasem tylko na jedno. W niektórych muzułmańskich regionach kobiety muszą nosić burki.

ROZBUDOWA JEROZOLIMSKICH BUDYNKÓW RZĄDOWYCH – Jeruzalemski urząd budowlany zezwolił ostatnio na powiększenie lub rozbudową stołecznych budynków rządowych. W nowych budynkach znaleźć się mają urzędy mieszczące się dotychczas w Tel Avivie. W kompleksie istniejących budynków znajduje się Kneset, biuro premiera, ministerstwo finansów, ministerstwo spraw zagranicznych oraz Bank Izraela i Sąd Najwyższy. Do planowanych nowych budynków ma należeć liczący 25.000 m² duży gmach graniczący z MSZ oraz liczący 30.000 m² biurowiec i magazyn kolejowy wraz z biurami o powierzchni 70.000 m². Plac narodowy ma znajdować się między bankiem a biurem premiera i awansować ma do miana nowego symbolu kompleksu rządowego. Plac połączony będzie lekką kolejką z centrum miasta (Globes).

IZRAEL NA MIEJSCU PIERWSZYM – Według amerykańskiego instytutu badawczego Izraelici dwa razy więcej czasu ponad przeciętną światową spędzają na chatach i forach internetowych  (Haaretz).

UWAŻAJCIE: 77% WSZYSTKICH AMERYKANÓW WIERZY W REALNOŚĆ ANIOŁÓW – Aniołowie śpiewają nie tylko w Boże Narodzenie. Dla większości Amerykanów robią to 365 dni w roku. Według ankiet 77% wszystkich dorosłych Amerykanów wierzy, że ci biblijni posłańcy istnieją w rzeczywistym świecie. Wprawdzie także ewangelikalni chrześcijanie wierzą w anioły, ale nawet ci z nich wierzą, którzy nie w każdą niedzielę, albo też nigdy nie chodzą do kościoła (MailOnline). Proszę módlcie się by ludzie ci uwierzyli ewangelii i przyjęli Króla Królów.  

ZAUWAŻCIE– Następne Święto Namiotów odbędzie się w Izraelu od 2 do 4 października 2012 roku. Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.06.2012r. pod tytułem Podróż do czterech mórz.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.