07_Na jakim poziomie wiary w Boga poruszasz się?

Prorok Martin Young

23 kwiecień 2008

DO POWOŁANYCH NA ŚWIĘTYCH:

Mówinam się w Biblii, że Bóg dał każdemu znas miarę (czy STARTOWY POZIOM) WIARY. Być może jest to odniesieniem do tej WIARY, „tej miary czy rozmiaru wiary” wielkości najmniejszego ziarnka, ziarnka gorczycy. Niektórzy mogą stwierdzić, że Jezus powiedział, że nawet jeśli wasza WIARA ma rozmiary ziarnka gorczycznego, możesz powiedzieć do góry: usuń się i wrzuć do morza , I NIE WĄTPIŁ, stanie się to. WIARA, z którą początkowo zaczynamy chodzić z Panem, NIE JEST tą WIARĄ , na której mamy się zatrzymać, gdy czytamy, badamy i wzrastamy w Słowie Bożym. „WIARA, bierze się ze słuchania Słowa Bożego” (Rzm. 10:17).

Musimy wiedzieć o tym, że zmaganie się i stawianie czoła RÓŻNYM POZIOMOM DEMONICZNYM wymaga z naszej strony coraz wyższych POZIOMÓW WIARY W BOGA. Jeśli nie naciskamy stale na Pana, aby codziennie wzrastać w naszym chodzeniu z Nim, przez czytanie Jego Słowa i współpracę z Duchem Świętym, nasza WIARA stanie w miejscu i nie będzie coraz silniejsza. Podam wam dobry przykład. WIARA wielkości ziarnka gorczycy może spowodować poruszenie góry , JEŚLI naprawdę masz WIARĘ W BOGA, że on zrobi to, o co Go prosisz. Uczniowie przyszli do Jezusa ze wstydem i zażenowaniem, gdy NIE MOGLI uwolnić chłopca z epilepsją od demona, który go dręczył. Pytając Pana, DLACZEGO nie mogli go uzdrowić, usłyszeli: „WASZ POZIOM WIARY JEST ZA MAŁY, ABY ZMAGAĆ SIĘ TEGO RODZAJU POTRZEBĄ I WYGRAĆ”. „TEN RODZAJ (DEMONA)WYCHODZI WYŁĄCZNIE PRZEZ MODLITWĘ I POST!” To DLATEGO mówię, że potrzebne są RÓŻNE POZIOMY WIARY, aby zmagać się i zwyciężać RÓZN E POZIOMY DEMONÓW, a szczególnie w przypadku różnych POZIOMÓW CHORÓB ZAGRAŻAJĄCYCH ŻYCIU.

Przykro mi to powiedzieć, że wielu chrześcijan NIE przeczytało swojej Biblii w całości ANI JEDEN RAZ od chwili nawrócenia. Wielu chrześcijan nosi je tylko do kościoła raz w tygodniu i czyta tych kilka wersów, z których pastor głosi, po czym zamykają Biblię i nie otwierają jej do następnego tygodnia. Nie podejmują duchowego nawyku codziennego karmienia się Słowem Bożym z pomocą Mistrza Nauczyciela, Ducha Świętego. Pomimo, że wszyscy słyszymyPRZYKAZANIE przez całe nasze odrodzone życie, „BADAJ PISMO, abyś okazał się wypróbowanym sługą Bożym, którynie musi się wstydzić i naucza Słowa Prawdy (2 Tym. 2:15 w wersji ang.).

Bez oddzielnego czasu na czytanie Słowa Bożego CODZIENNIE z pomocą Ducha Świętego, NIE będzie postępu w CHODZENIU W WIERZE w Boga. Bez gorliwej modlitwy i poszczenia pod prowadzeniem Ducha, NIE będzie wzrostu z jednego poziomu wiary na następny, A co jest konieczne do odpierania stale wzrastających frontalnych ataków Szatana. Ostatecznie może się zdarzyć, że stracimy nawet tą WIARĘ, z którą zaczynaliśmy. Jezus powiedział: „Nawet to, co ma będzie mu zabrane i DANE TEMU, KTÓRY STALE ZMAGA SIĘ O WZROST NA WYŻSZY POZIOM WIARY W BOGA”.

Czy przechodzisz przez piekło' od dłuższego czasu i NIE MOŻESZ dojść, DLACZEGO twoje 'NAZWIJ TO I ŻĄDAJ TEGO' (oryg.: NAME IT AND CLAIM IT) nie działa? Twój POZIOM WIARY albo stanął w miejscu, albo nie jesteś na tym POZIOMIE WIARY, który jest potrzebny, aby stanąć wobec tych wyzwań. A może nawet nie masz jeszcze prawdziwej biblijnej wiary, o której w ogóle można by mówić?

Słowomówi: „BEZ WIARY nie można podobać się Bogu, ponieważ MUSIMY WIERZYĆ, że On istnieje, i że nagradzatych, którzy gorliwie Go szukają” (Hebr. 11:6). Pomimo, że Bóg kocha nas bezwarunkowo to On jest bardziej poruszany przez naszą WIARĘ W SKOŃCZONE DZIEŁO CHRYSTUSA NA KRZYŻU, KTÓRE ZASPOKAJA NASZE POTRZEBY, niż nasze jęczenie, płacz i łzy, które wylewamy, gdy błagamy Go, aby nas wydostał z prób, które sam na nas dopuszcza, abyśmy WZRASTALI i PRZECHODZILI NA NASTĘPNY POZIOMO WIARY. Tego rodzaju wzrost co najmniej JEST BOLESNY.

Słowomówi nam o CHODZENIU W WIARZE Jezusa w Jego Ojca: Nauczyłsię POSŁUSZEŃSTWA, przez to, co WYCIERPIAŁ. POSŁUSZEŃSTWO synów i córek Bożych będzie starało się o codzienne wzrastanie w Słowie Bożym, modlitwie i poście jeśli oznacza to, że będą poruszać się Z CHWAŁY W CHWAŁĘ i iść do przodu Z JEDNEGO POZIOMU WIARY NA NASTĘPNY. W tym procesie BĘDZIEMY CIERPIEĆ ataki, napady i doświadczanie na RÓŻNYCH POZIOMACH DEMONICZNYCH, lecz jeśli będziemy trwać WIERNIE, robiąc to, czego Bóg od nas wymaga, ON będzie WIERNY i PRAWDZIWY w ZWIĘKSZANIU NASZEJ WIARY do każdegopoziomu, abyśmy „zwyciężali go przez krewBaranka” a nasze „ŚWIADECTWO” będzie odzwierciedlać nasz zwycięstwa.

Mam  nadzieję, że masz już serdecznie dosyć życia PONIŻEJ POZIOMU UBÓSTWA WIARY, potrzebnej, aby zaspokoić i przewyższyć twoje potrzeby. Mam nadzieję, że odłożysz na bok wszystko, cokolwiek cię zatrzymuje, będziesz pokutować i zwrócisz się do Pana z całego serca i będziesz wołać do Niego, aby ci pomógł zacząć DZIŚ pracować z Duchem Świętym przy czytaniu Jego Słowa, w modlitwie i poście, abyś zobaczył prawdziwą głębokość twojej pokuty i abyś pomógł WZRASTAĆ W TWOJEJ WIERZE. On tylko czeka na to, aby odnowić twoją „miarę wiary” i pomóc ci, abyś po pewnym okresie czasu ruszył z jednego poziomu wiary do następnego WYŻSZEGO POZIOMU WIARY. Jeśli ten proces nie będzie się stawał CODZINNĄ częścią twojego życia NIE BĘDZIESZ żył OBFITYM ŻYCIEM, które Jezus przyszedł nam dać przez WIARĘ.

W Chrystusie jedynie

Prorok Martin Young

эффективная раскрутка сайта продвижение

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.