10 głupich rzeczy, jakich usługujący nigdy nie powinni robić

J. Lee Grady

Tłum: B.M.

Jeśli myślisz o usługiwaniu, nie bądź głupi. Już teraz zdecyduj, że będziesz unikać pewnych oczywistych pułapek.

Miałem przywilej dwukrotnego dzielenia ambony z dr Mary Ann Brown. Była odważna, prorocza i boleśnie szczera. Ludzie, którzy nienawidzą kobiet kaznodziejów, nienawidzili jej jeszcze bardziej z powodu pozbawionych czczej gadaniny kazań z teksańskim akcentem. Pozyskiwała publiczność śmiechem a następnie wbijała jej szpilę prawdy.

Gdy ten duchowy gigant zmarł w ubiegłym miesiącu w wieku 73 lat, przypomniałem sobie ostatnie słowa, jakie powiedziała do mnie, gdy byliśmy razem na konferencji w Chicago w 2011. Po lamentach nad tym, jak to wielu usługujących w Stanach Zjednoczonych upadło, Mary Ann zamknęła oczy i powiedziała surowym matczynym tonem: „Lee, proszę, nigdy nie daj się głupocie”.

Wiedziałem dokładnie, co miała na myśli i często rozważam jej słowa od czasu jej śmierć. I nie chcę być głupi, chcę skończyć dobrze. Więc jak możemy uniknąć duchowej głupoty? Możemy zacząć od unikania tych 10 błędów, które stały się powszechne w naszym ruchu w ciągu ostatniej dekady. Jeśli jesteś usługującym, lub jeśli pragniesz nim być, proszę zdecyduj już teraz, że nigdy nie będziesz:

1. Brał narkotyków. Znam ludzi, którzy nigdy nie zostali w pełni uwolnieni od narkotykowego uzależnienia, a potem, gdy presja w służbie wzrosła, wrócili do nielegalnych substancji, jako ucieczki. To jest głupie! Jeśli nie jesteś w stanie kontrolować swoich działań w 100 procentach, nie odniesiesz sukcesu w służbie.

2. Odrzucał odpowiedzialności. Samotny jeździec może być wielkim komicznym bohaterem książki, ale izolacja nie działa w prawdziwym życiu. Brak odpowiedzialności jest głupi! Jeśli nie odpowiadasz przed ludźmi mądrzejszymi od siebie to liczysz na przypadek i pewnie skrzywdzisz Bożych ludzi. Nie masz prawa do autorytetu, jeśli nie jesteś pod autorytetem.

3. Bił ani wykorzystywał swojej żony. Biblia mówi w 1 Piotra 3:7, że Bóg nie wysłucha waszych modlitw, jeśli źle traktujecie swoje żony. Jeśli tak czynisz (a nawet, jeśli jesteś mistrzem w ukrywaniu swego grzechu przed innymi), Pan będzie się sprzeciwiać, dopóki nie zaczniesz szukać pomocy.

4. Otaczał się wielbiącymi fanami. Lata temu założyciel PTL, Jim Baker, który upadł jako duchowny, powiedział, że jego największym błędem było otoczenie się przytakującymi mu ludźmi zamiast takimi, którzy mieli odwagę wytknąć mu jego złe decyzje. Jeśli nie jesteś gotów przyjąć krytyki od swoich naśladowców, jesteś słabym przywódcą, zmierzającym do katastrofy.

5. Podrabiał darów duchowych, aby zaimponować innym. W naszym ruchu jest dużo parcia na produkowanie sensacji w celu utrzymania ludzi w stanie ciągłej rozrywki. Ale jeśli zniżysz się tak bardzo, ze będziesz udawał uzdrowienia, wyczarowywał fałszywe proroctwa lub ciskał kimś o podłogę Duch Święty odsunie się i pozwoli odejść ci w cień bez Jego mocy. To głupie, aby mieszać obcy ogień i ryzykować obrażanie Boga!

6. Wyrozumiały wobec grzechu seksualnego. W naszym ruchu dzisiaj czcimy przesłanie łaski a jednocześnie marszczymy brwi, gdy słyszymy, że ktoś przyznaje się do grzechu cudzołóstwa, homoseksualizmu i pornografii. Jeśli jesteś za pan brat z grzechem seksualnym w swoim życiu, lub, jeśli nie wymagasz czystości od tych, których prowadzisz, jesteś głupi.

7. Manipulował ludźmi w czasie zbierania pieniędzy. Usługujący często przekręcają Pismo i stosują hipnotyczne gry umysłu, aby zebrać fundusze na chrześcijańską telewizję. Nikt nie kwestionuje ich oszustw, więc wydaje się, że się uda. Bądźcie pewni, że pewnego dnia osoby te będą odpowiadać przed Bogiem za swoje oszustwa. Jesteś głupi, jeśli stosujesz te praktyki w swoim kościele.

8. Odmawiał dzielenia się mocą. Spotykam wielu usługujących, którzy prowadzą swoje kościoły lub organizacje od 30 lat i jeszcze nie mają planu sukcesji w miejscu, w którym usługują. To jest głupie! Nie będziesz żył wiecznie. Szkol następne pokolenie dzisiaj, żeby było gotowe prowadzić ludzi, i zrób to zanim dopadnie cię atak serca!

9. Nauczał egzotycznych doktryn zamiast podstawowych prawd Biblii. My, charyzmatycy, mamy tendencję do karmienia ludzi „specjalnością miesiąca” w celu zaspokojenia pragnienia anielskich nawiedzeń, wizji trzeciego nieba, pyłu złota, złotych zębów, manny, piór anioła, bram i chmur deszczowych w kościele. Ale historia udowodniła, że ci, którzy koncentrują się na duchowych manifestacjach zawsze nabiorą się na oszustwa. Będziemy mądrzy, jeśli skoncentrujemy się na najważniejszym. Na Jezusie!

10. Egocentryczny. W ciągu ostatnich 10 lat niektóre z największych amerykańskich gwiazd religijnych zbzikowały z powodu dumy. Domagają się prywatnych odrzutowców, ochroniarzy i osobistych kucharzy zachowując zimną powściągliwość wobec ludzi, do których zostali powołani, aby służyć. Jeśli pozwalasz, żeby szatan zwiódł cię tak, że jesteś aroganckim usługującym pyszałkiem, to jesteś głupi. Nawróć się, wejdź na ten sam poziom, co ludzie i zacznij działać jak Chrystus zamiast gwiazda rocka.

W imię pamięci mojej zmarłej przyjaciółki Mary Ann Brown przekazuję jej radę: „Proszę, nigdy nie daj się głupocie. Dorośnij, odrzucić ją i zmierzaj do dobrego zakończenia”.

deeo

One comment

  1. To fakt. Glupota czasami skrada sie do naszego zycia abysmy wpadli w jej sieci. Latwo wpasc ale trudniej z nich wyjsc ;-). Gdy probujesz wychodzic przychodzi do Ciebie z wiekszona moca i albo ulegniesz jej calkowicie albo wyjdziesz z tego z duma i chwala. Latwiej mowic niz stosowac w praktyce. Zwlaszcza gdy sie nie ma wokol siebie ludzi ktorzy dobrze ci zycza i wspieraja w walce z czyms czego sam nie dostrzegasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.