ANS – 20 000 Izraelitów pod grobem Abrahama w Hebronie


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Poniedziałek, 12 listopada 2007
20.000 Izraelitów przypomina akt zakupu przez Abrahama groty w Hebronie
Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries

Machpela

Grota Patriarchów,
uczczona przez Żydów i Muzułman


HEBRON, ZACHODNI BRZEG (ANS) –
Co najmniej 20.000 izraelskich Żydów pojawiło się ostatnio w biblijnym mieście Judei, Hebronie, na coroczne czytanie biblijnego fragmentu opisującego zakup groty przeznaczonej na grób w drugim świętym mieście Judaizmu.
Zgodnie z przekazanym na stronie
www.israeltoday.co.il
sprawozdaniem, rzecznik prasowy żydowskiej społeczności w Hebronie powiedział Israel
National News, że to wydarzenie było jednym z największych odbywających się corocznie spotkań w Izraelu. „Księga Rodzaju w 23 rozdziale opowiada o tym, jak Abraham zakupił Grotę Machpela na grobowiec dla swojej żony Sary”. – przekazuje Israel Today. – „Ostatecznie, Abraham, jego syn Izaak wraz z żoną Rebeką, ich syn Jakub z żoną Leą, wszyscy zostali pochowani w tej grocie, powodując, że stało się to jednym z najświętszych na ziemi miejsc Żydów i wszystkich biblijnie wierzących. Podobnie jak w przypadku innych świętych miejsce Żydów i chrześcijan, grota i kompleks Heroda, który teraz znajduje się nad nią również są przedmiotem roszczeń islamu. Dziś miejsce jest podzielone na żydowskie i muzułmańskie połowy, i jest powodem napięcia między setkami tysięcy muzułman i kilkuset Żydami mieszkającymi w Hebronie”.

Oprócz tego, że Hebron jest miejscem pochówku umiłowanego przez Izrael patriarchy to Hebron był pierwszą stolicą Królestwa Dawida.


—————————————
Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni. Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na:
www.fromtabloidtotruth.com
.


danjuma1@aol.com.

контекстную

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.