ANS – Kolejne zakłócenie nabożeństwa w Indiach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Poniedziałek 12 listopada 2007
Zakłócenie nabożeństwa w Idniach: 'wierzący policjant' podobno straszył pastora
James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service


KARNATAKA, INDIE (ANS
) ? Pastor został przypuszczalnie zastraszony przez policję i powiedziano mu, że nie wolno mu prowadzić nabożeństwa w wiosce Malai Bennur village, Harihar Taluk, Davangere District, w stanie Karnataka w niedzielę, 11 listopada. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez

www.persecution.in

, chodzi o pastora D. Gangadhar (40), który usługuje w kościele pn. Resurrected God’s Ministry. Sprawozdanie podaje, że jest około 70 członków z biednej i zacofanej społeczności zwanej Malai Bennur, którzy uczestniczą regularnie. Pastor usługuje tutaj niezależnie od 10 lat. „Nabożeństwa odbywają się co niedzielę w jego domu. W niedzielę, 11 listopada, o 12.30 w czasie trwania nabożeństwa grupa około 30 hinduskich radykalistów należących do fundamentalistycznej organizacji wtargnęła do kościoła i zmusiła do przerwania nabożeństwa”.


Rozmawiając z ANS pastor Gangadhar powiedział: „Ci radykaliści byli z grupy zwanej Rashtriya Swayem Sevak (RSS) a kilku innych ze społeczności muzułmańskiej”.
Zrobili zdjęcia wszystkim członkom i ostrzegli ich, że nie wolno im nigdy więcej zbierać się tutaj na nabożeństwa, straszyli ich dalszymi konsekwencjami, jeśli nie posłuchają. „Przyprowadzili ze sobą fotografa, sfotografowali wszystkich obecnych członków kościoła i dali te zdjęcia do różnych gazet mówiąc, że ten kościół i pastor są zaangażowani w przymuszanie do nawróceń” ? powiedział pastor D. Gangdhar ANS. Pastor z kilkoma wierzącymi poszli na komisariat policji, aby złożyć skargę. Pastor stwierdził, że byli 'zszokowani obojętną” postawą urzędników policji. Dolewając oliwy do ognia, utrzymują, że „chrześcijański urzędnik policji” komisariatu w Malai Bennur, straszył Gangadhar’a, ostrzegając go, że jego zgromadzenie nie będzie mogło kontynuować nabożeństw w jego kościele, ponieważ jest to sprzeczne z prawem. Ten policjant odmówił nawet przyjęcia skargi.
Pastor D. Gangadhar powiedział ANS: „Mogę znosić szykany i prześladowania ze strony hinduskich radykalistów, lecz nie jestem w stanie znieść szykan tego oficera. Jest tak haniebne to, że chrześcijański oficer policji, mógł zrobić coś takiego swoim ludziom”. Niemniej, po interwencji Global Council of Indian Christians (GCIC) skarga została przyjęta i policja przekazała pastorowi potwierdzenie. „W imieniu prześladowanych chrześcijan GCIC będzie modlić się 'bez przestanku' za tych, którzy cierpią dla Imienia Jezusa Chrystusa”. – powiedział dr Sajan K. George GICC. Wszyscy jesteśmy częścią ciała Chrystusa i wraz z modlitwami męczenników, możemy zmienić świat przez modlitwę”.


——————————
James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS.

продвижение

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.