ANS – Arcybiskup wzywa do sankcji przeciwko Zimbabwe


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Wtorek, 18 września 2007
Zimbabwe: Arcybiskup Yorku wzywa do sankcji przeciwko reżimowi Mugabe

Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries


YORK, UK (ANS) – Urodzony w Ugandzie, anglikański arcybiskup Yorku, John Sentamu, wezwał brytyjskiego premiera, Gordona Browna, do zweryfikowania krajowej polityki wobec Zimbabwe i przeprowadzenia kampanii na rzecz zagranicznej interwencji jak przekazuje: http://allafrica.com
.


arc

Arcybiskup John Sentamu

Sentamu sugeruje, że już jest czas na to, ponieważ wydaje się, że „afrykańskie rozwiązanie”, którego adwokatem był poprzedni premier, Tony Blair, nie realizuje się.

W swym komentarzu opublikowanym w UK Observer arcybiskup powiedział: „Nadszedł czas, aby p. Brown, który już pokazał, że jest afrykańskim interwencjonistą przez pracę w ONZ na rzecz ludzi w Darfurze, ostatecznie dobijając ducha brytyjskiej kolonialnej przeszłości, solidnie zrewidował zagraniczną politykę wobec Zimbabwe i otworzył drogę do międzynarodowej wspólnej akcji.
Czas na „Afrykańskie rozwiązania” już się skończył”. „To stwierdzenie jest ważne, ponieważ Sentamu popiera Ugandę i jego głos dodaje wagi kryzysowi, którym Mugabe usiłuje obciążyć Europejskie władze. – przekazuje relacja ze witryny. – Katolicki biskup Zimbabwe całkiem głośno mówił o pogarszaniu się sytuacji praw człowiek w tym kraju, podczas gdy anglikański kościół był krytykowany za milczenie. Oświadczenie Sentamu wychodzi poza krytycyzm i sugeruje podjęcie zdecydowanego i natychmiastowego działania przez brytyjski rząd”.
W swym komentarzu arcybiskup namawia Browna do kontynuacji pełnego bojkotu ekonomii i sportu Zimbabwe. Ostro krytykuje prezydenta Płd. Afryki, Thabo Mbeki, mówiąc, że nie zdołał pomóc obywatelom Zimbabwe pomimo wielkich wysiłków.
Sentamu napisał: „Co najmniej, był bezskuteczny w swoich wysiłkach, aby doradzić, przypodobać się i przekonać Roberta Mugabe, aby obalił swój niesprawiedliwy i brutalny reżim.  A najgorszym przypadku, podejrzane jest nie przeprowadzenie przez Mbeki sprawy przeciwko sąsiadowi, systematycznie gwałcącemu kraj, który prowadzi”.
d
Robert Mugabe


Arcybiskup opisuje Mugabe jako „najgorszego rodzaju rasistowskiego dyktatora”.
Porównuje go nawet do poprzedniego bezwzględnego dyktatora Ugandy, Idi Amina. Jako rozwiązanie, Sentamu proponuje: „Teraz jest czas, aby sankcje i kampania, które doprowadziły do końca apartheid w Południowej Afryce, zastosować do reżimu Mugbe. To, co Brytania uważała za najlepsze w interesie rządu Rodezji, Iana Smitha, teraz musi zostać uchwalone przeciwko rządowi Zimbabwe, Roberta Mugabe”.

————————————————-


Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni. Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na: www.fromtabloidtotruth.com.
danjuma1@aol.com.
раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.