ANS – Studenci szkoły biblijnej GFA pobici przez ekstremistów


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com


Poniedziałek, 17 września 2007

Gospel for Asia

uczniowie


GUJARAT, INDIA (ANS) ?
Sześcioro studentów szkoły biblijnej Asia Bible zostało napadniętych 15 września przez anty chrześcijańskich ekstremistów.
Wydarzenie miało miejsce w zachodnim stanie Indii Gujarat w czasie, gdy studenci rozdawali literaturę i mówili ludziom o Panu.


Grupa anty chrześcijańskich ekstremistów podeszła do jednej z pracujących grup, zaczepili ich i oskarżyli o próby nawracania ludzi na chrześcijaństwo. Gujarat jest siedzibą głównych anty chrześcijańskich warowni najgłośniejszej anty chrześcijańskiej grupy w Indiach. Obowiązują w tym stanie prawa anty nawróceniowe, które poważnie ograniczają jego obywatelom swobodę odejścia od tradycyjnych religii.
W czasie napadu ekstremiści zabrali i spalili traktaty ewangelizacyjne, Biblie i inne książki, które studenci mieli ze sobą, po czym zaprowadzili ich na posterunek policji. Jednemu ze studentów udało się uciec w czasie bójki, poszedł więc po pomoc do liderów GFA w szkole. Gdy liderzy przyszli na posterunek okazało się, że studenci zostali zwolnieni i nie została wniesiona żadna sprawa przeciwko nim.


Młodzi ludzie odnieśli w czasie ataku mniejsze rany. Gdy rówieśnicy zapytali o ich stan, bity mężczyzna powiedział, że było to dobre doświadczenie dla nich, i wielibli Pana za to, że zostali zwolnieni bez jakichkolwiek dodatkowych problemów.


Studenci trzeciego roku szkoły biblijnej na rutynowym wypadzie w wiosce w pobliżu swojego obozu.


Liderzy szkoły biblijnej GFA proszą o modlitwę, aby Bóg błogosławił studentów i dał im odwagę do dalszego służenia Panu. Proszą też o modlitwę za studentów pierwszego roku, aby nie zostali zniechęceni tym incydentem.

——————————————
Gospel for Asia jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji. Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoła w 10 krajach. продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.