ANS – Aresztowanie w Chinach

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com

Środa, 16 stycznia 2008

Chrześcijański przywódca aresztowany w prowincji Xinjiang, Chiny

Michael Ireland główny korespondent ASSIST News Service

KASHI, prowincja XINJIANG , CHINY (ANS) – Przywódca kościoła domowego w Kashi, Xinjiang, autonomicznym regionie Uygur, został skrycie aresztowany 12 stycznia. Jak twierdzą naoczni świadkowie, A Li Mu Jiang, został zabrany z domu przez agentów służby bezpieczeństwa z oskarżenia o „zagrożenie narodowego bezpieczeństwa”. Jego żona również została wzięta z domu na przesłuchania wieczorem tego samego dnia. China Aid Association (CAA) przekazuje, że urzędnicy rządowi nadal prześladują członków Kościoła Domowego i chrześcijan z prowincji Xinjiang, jak to było w grudniu 2007 roku, z chrześcijaninem zatrudnionym w Xinjiang Pacific Agricultural Resources Development Company, Ltd, który został zatrzymany i skazany na 2-3 lat reedukacji przez pracę za rzekome ujawnienie tajemnic państwowych. CAA twierdzi, że wyrok był tylko przykrywką, ponieważ rzeczywistą przyczyną aresztowania była jego bliska znajomość z właścicielem firmy, amerykańskim, wybitnym chrześcijaninem. Więcej szczegółów na temat aresztowania A Li Mu Jiang wkrótce zostanie przekazane.

————————-

Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995.
Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:
Michael’s Wor(l)d BLOGS
раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.