BC_16.01.08 Uciekaj od kościelnictwa

logo

16 stycznia 2008

Dzisiejsze rozważania zaczerpnięto z: M>

UCIEKAJ OD KOŚCIELNICTWA

Chip Brogden

http://www.theschoolofchrist.org/articles/escape.html


Atakie jest świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a  żywot ten jest w Synu jego, Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma yna, nie ma żywota. (I Jn. 5:11,12).

Pytasz czy chrześcijaninem nie jest taki, kto wierzy w to i to, czy zachowuje się tak a tak. Odpowiadamy, że może on bardzo dobrze wierzyć czy zachowywać się tak czy inaczej, lecz wierzenia czy zachowania, o ile mogą pomóc w zidentyfikowaniu chrześcijanina, nie czynią chrześcijanina z nikogo; czyni go Życie. Z pewnością, chrześcijanin posiada solidny system wiary i postępowania, lecz tą charakterystyczną cechą chrześcijanina jest Życie. To nie jest nawet „Pan mojego życia”, sugerujące coś dalekiego od Niego, nad czym nadal mam kontrolę – to jest „Pan JAKO moje Życie”.

Zorganizowana Religia daje intelektualne chrześcijaństwo. Ona nie może wszczepić Życia. Co mam na myśli, mówiąc „intelektualne chrześcijaństwo”? To jest Ewangelia ABC. Być może już ją słyszałeś. Zbawienie otrzymuje się w trzech krokach: „A” to  uznaj, że jesteś grzesznikiem”; „B” to „uwierz w Pana Jezusa, aby mógł zbawić cię”; „C” to „wyznaj Jezusa jako osobistego Zbawiciela”. Co jest w tym złego? Po prostu to: nie ma w tym życia. „ABC” nie zbawi nas. Przy „ABC” nie ma spotkania z Jezusem, który jedynie jest Życiem. Jest to tylko intelektualna akceptacja i potwierdzenie tego, co przedstawione zostało jako „Trzy łatwe kroki”. Wierzę w to, mówię to, i to sprawia, że jestem chrześcijaninem, prawda? Nie, to czyni cię tylko religijnym. Jest wiele ludzi, którzy „otrzymali religię”, lecz nie otrzymali Jezusa.


Subscribe to these daily messages:
http://www.TheSchoolOfChrist.Org/join.html

продвижение сайта компании в интернете

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.