ANS – Ataki na chrześcijan w Indiach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Środa, 7 listopada 2007
Atak na chrześcijańskich Hindusów w Maharashtra
James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service


MAHARASHTRA, INDIA (ANS)
– Nowy wybuch aktów przemocy nastąpił w okręgu Thane w stanie Maharashtra w Indiach w niedzielę rano (4 listopada), gdy chrześcijanie z małego plemienia stali sie celem ataku, przypuszczalnie za udział w spotkaniu modlitewnym, jak podaje Times of India. Gazeta przekazał, że sześciu wierzących zostało napadniętych w wiosce Kuttal w Wada Taluka, która znajduje się około 125 km od Bombaju.


Hinduskim radykalistom należącym do VHP Ajrang Dal oraz Vanvasi Kalyan Parishad (Stowarzyszenie Społeczne Vanvasi ) powiedziano, aby przetrzepali skórę nowym wierzącemym Visznu Barad, jego żonie i jeszcze innym członkom jego rodziny za udział w spotkaniu modlitewnym. Ofiary zostały zatrzymane w rządowym szpitalu i zwolnione. Niemniej pastor został zatrzymany, gdy udał sie na policję, aby złożyć skargę na tych radykalistów.


„Plemienny pas okręgu Thane (wiejskiego) znajduje się pod stałymi atakami radykalnych elementów. Ci fundamentaliści często oskarżają chrześcijan o kuszenie biednych hinduskich plemieńców i zmuszanie ich do nawracania na chrześcijaństwo”. – mówi dr Sajan K George, prezydent  Global Council of Indian Christians (GCIC – Światowa Rada Hinduskich Chrześcijan).


Dwa tygodnie temu GCIC informowało o ataku na pastora Wiktora Pereira, z plemiennego pasa Thane. Pastor doznał wtedy złamania żebra. Zostało przekazane do uwagi doradców prawnych GCIC, że wierzący z kościoła pastora Wiktora zostali skazani na podstawie paragrafu 107 za zakłócanie spokoju w czasie nabożeństwa i przez inne formy działalności.

—————————–


James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.