ANS – Dwaj misjonarze pobici w Indiach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Środa, 7 listopada 2007

Gospel for Asia


GRANICA HINDUSKO-PAKISTAŃSKA (ANS) –
anty chrześcijańscy ekstremiści zaatakowali misjonarzy Gospel Fof Asia Rujul Mhisz i Kirti Szyam w pobliżu granicy hindusko-pakistańskiej. Rujul i Kriti byli w drodze na spotkanie, gdy grupa ośmiu osób zatrzymała autobus. Weszli do środka wyciągnęli misjonarzy z autobusu i zaczęli ich bić, po czym wzięli ich do świątyni i ponownie bili. Następnie przywódca świątyni nakazał ekstremistom, aby zastrzelili misjonarzy przez zachodem słońca. Zamiast tego, zaprowadzili ich do kliniki medycznej, gdzie czekały na nich media. Grupa zabrała wszystko, co misjonarze mieli przy sobie a członkowie tej grupy usiłowali zmusić Rujul i Kirti do przyznania się przed kamerami, że nawracali ludzi na chrześcijaństwo za co przyjmowali zapłatę. Gdy ewangeliści nie ustąpili, ekstremiści bili ich tak bardzo, że Kirti doznał ran oczu. Ostatecznie, misjonarze nie byli w stanie znieść więcej i zgodzili się z fałszywymi oskarżeniami grupy.

Później misjonarze zostali zaciągnięci na posterunek policji. Po drodze, Rujul i Kirti dzielili się ewangelią i swoim osobistym świadectwem z napastnikami.
Ekstremiści wyśmiali ich i powiedzieli im, aby prosili Jezusa, żeby ich uwolnił z tej sytuacji i aby nawróciło się więcej ludzi na chrześcijaństwo.
Gdy dotarli na posterunek, policja aresztowała Rujul i Kirti, lecz nic nie zrobiono, aby im pomóc. Liderzy GFA usłyszeli o tej sytuacji i natychmiast udali się na posterunek. Nie pozwolono im na spotkanie z duchowymi braćmi przez następne kilka godzin, dopóki nie zwolnił ich przełożony oficer.
Oficer powiedział, aby przyszli następnego dnia i złożyli skargę. Kiedy jednak liderzy GFA i misjonarze byli w drodze na policję spotkali szefa wioski, który pomógł im rozwiązać sytuację. Skarga nie została złożona, a prześladowcy oddali wszystko, co należało do misjonarzy.

Liderzy GFA proszą o modlitwę o uzdrowienie i zachętę dla Rujul i Kirti i o to, aby ekstremistyczna grupa pokutowała i przyjęła Jezusa jako Pana.

kobieta

Rodowici
misjonarze GFA dobrowolnie cierpią,
aby zdobyć Ewangelią zrozpaczonych ludzi takich jak ta kobieta.

———–


Gospel for Asia jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji. Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoła w 10 krajach.
раскрутка

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.