ANS – Ciężkie warunki


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Czwartek,  11 października 2007


Twarde warunki: Jeden dzień ze zmagań pastora

Gospel for Asia

uwielbienie


RAJASTHAN, INDIA (ANS) –
Suchy piasek powoduje powstawanie małych chmur kurz, gdy związany z GFA pastor kościoła, Than Singh John, idzie ulicą swojego miasteczka. Gorąca i sucha letnia pogoda osiąga temperaturę 45C, lecz Pastor John z induskiego stan Rajastanu musi zmagać się ze znacznie poważniejszymi sprawami. Często spotyka się wrogością anty chrześcijańskich ekstremistów.


Ostatnio zdarzyło się coś takiego w maju, gdy dwóch zamaskowanych ekstremistów na motocyklach powiedziało mu, aby się wraz z rodziną wyniósł z wioski.
W zeszłym roku, pastor John, miał kilka takich przypadków sprzeciwu jak ten. Lokalna policja nie reaguje na sprawozdania z tych konfliktów, ma więc teraz ochronę, mnie przyciąga uwagi i może kontynuować swoją służbę.
W zeszłym roku czterech ekstremistów zastraszało pastora przed jego domem. Gdy usiłował złożyć skargę na lokalnym posterunku policji, odmówiono  zarejestrowania jego zeznania. Następna grupa ekstremistów straszyła pastora, jego żonę i dzieci. Natychmiast wypełnił następne doniesienie na policję, która nie podjęła żadnych działań. Później, gdy cała rodzina wróciła do domu, dwóch zamaskowanych mężczyzna przystąpiło do nich mówiąc, że muszą się wynieść z tej okolicy. Ekstremiści byli zaniepokojeni, ponieważ wielu ludzi przyjmowało miłość Chrystusa dzięki jego służbie Bridge of Hope (Most Nadziei).


Ekstremiści byli zaniepokojeni, ponieważ wielu ludzi przyjmowało miłość Chrystusa
dzięki jego służbie Bridge of Hope (Most Nadziei).


Pasto John zastanawiał się nad przeniesieniem centrum BoH, lecz uniemożliwiło by to wielu dzieciom uczestnictwo, ponieważ nie byłyby w stanie dotrzeć do nowego miejsca. Tak więc, aby kontynuować służbę zaczął pracować z większą ostrożnością. Teraz, pastor John i inni wierzący są bezpieczni, a napięcie zmalało. Prosi o modlitwę, aby miał mądrość, gdy usługuję w tym obszarze Rajastanu. Módlcie się też o tych, którzy sprzeciwiają się jego służbie,aby doszli do osobistego poznania Pana przez świadectwo pastora Johna i jego przykład.


Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji) jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji.
Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoły w 10 krajach.
сайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.