ANS – Potępienie terroryzmu w Karachi


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609
USA
Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Sobota 20 października 2007
Pakistańska organizacja praw człowieka potępia terroryzm i religijny ekstremizm.
Były premier mówi, że mniejszości są ponownie dyskryminowane.

Sheraz Khurram Khan korespondent ASSIST News Service z Pakistanu

LAHORE, PAKISTAN (ANS) — The National Commission for Justice and Peace (NCJP) [Krajowa Komisja Sprawiedliwości i Pokoju], organizacja praw człowieka kościoła katolickiego w Pakistanie, potępiła bombowy atak w Karachi, który spowodował 139 śmiertelnych osób i wiele rannych. Zamach nastąpił w czasie procesji powitalnej byłej premiera Benazir Bhutto, która wróciła do kraju 18 października po ośmiu latach wygnania.

Benazir Bhutto

arcybiskup Lawrence J. Saldanha
Bhutto

arcybiskup


W wydanym wspólnie oświadczeniu arcybiskup Lawrence J. Saldanha oraz Peter Jacob, dyrektor i sekretarz JCJP stwierdzili: „Zdecydowanie potępiamy zabijanie niewinnych ofiar i wyrażamy solidarność oraz współczucie dla rodzin zabitych. Uważamy, że zabójstwa Karachi za akt ekstremalnego tchórzostwa i terroryzmu, domagamy się, aby rząd zapewnił bezpieczeństwo życia obywateli. Domagamy się również prawego i szybkiego dochodzenia w sprawie tego tragicznego incydentu i zdecydowanych działań przeciw sprawcom.

Wzywamy również obywateli bez względu na wyznawaną religię, kastę czy kredo, aby wszyscy działali na rzecz pokoju i zgody w tym kraju”.

W czasie rozmowy z dziennikarzami, 19 października, w swoim rodzinnym domu w Karachi, pani Bhutto powiedziała, że pewien zagraniczny rząd poinformował ją, że cztery stowarzyszone grupy, a w tym samobójcze oddziały Talibów i alquaidy, planowały atak na nią. Bhutto powiedziała w czasie tej konferencji prasowej, że Pakistan jest również ziemią prześladowanych i dyskryminowanych kobiet i mniejszości.

———————————-

Autor jest niezależnym dziennikarzem zamieszkałym w Pakistanie.


ASSIST News Service jest dostarczany do ciebie częściowo dzięki Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji). Program Most Nadziei prowadzony przez GFA (Bridge of Hope) na na celu ratowanie tysięcy dzieci żyjących w Azji w ubóstwie i bez nadziei udzielając im edukacji i przedstawiając im miłość Chrystusa.
Za jedyne 28$ miesięcznie możesz pokryć koszty nauczania, książek, ubioru, jednego lub dwóch posiłków dziennie i rocznej kontroli medycznej jednego dziecka ? dzięki czemu twoje dziecko, jego rodzina i społeczność usłyszą Ewangelię. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat programu Gospol For Asia’s Bridge of Hope dowiedź naszą stronę na


http://www.gfa.org/child


lub zadzwoń:


1-800-WIN-ASIA (United States)


1-888-WIN-ASIA (Canada).
продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.