ANS-Dawkins oskarża chrześcijan o znęcanie się


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Czwartek 22 listopada 2007

Niemiecki biskup kwestionuje postrzeganie Starego Testamentu przez tego ateistę Wolfgang Polzer dla ASSIST News Service

MAINZ (ANS) ? profesor Richard Dawkins, jeden z najbardziej znanych na świecie ateistów i ewolucjonistów, oskarża chrześcijan o popełnianie duchowego znęcania się nad dziećmi przez uczenie istnienia piekła. Dawkins, autor bestsellera „The God Delusion” wziął udział 15 listopada w telewizyjnej debacie w niemieckim kanale ZDF. Jego adwersarzami byli: lider głównego nurtu protestanckich kościołów w Niemczech, biskup Wolfgang Huber oraz biskup pomocniczy Kościoła Katolickiego Hans-Jochen Jaschke. Dawkins powiedział, że zarówno protestanccy jak i katoliccy duchowni w Ameryce straszą dzieci mękami piekła. Skrytykował również współczesną teologię mniej lub bardziej arbitralnego decydowania, które biblijne wersety są do przyjęcia. Określił Boga Starego Testamentu jako złośliwą, sadystyczną postać.

Biskup Huber odrzucił te zarzuty i nazwał je przejawem anty judaizmu. Boża historia Izraela była historią uwolnienia z niewoli, powiedział i w tym kontekście Dziesięć Przykazań zostało danych temu narodowi. Chrześcijańska wiara manifestuje sama miłość i to nawet miłość wobec nieprzyjaciół. Taka miłość nie może zostać wyjaśniona bez Boga. Biskup przyznał, że są kontrowersyjne punkty widzenia jeśli chodzi o piekło, lecz nie jest również właściwe mówienie o „słodkim Bogu”. Każdy jest odpowiedzialny przed Bogiem. Huber oskarżył Dawkinsa o prezentowanie „bardzo fundamentalistycznego ateizmu”. Agresywny ton jego argumentacji może być wynikiem faktu, że współcześni intelektualiści nie przyjmują już więcej ateistycznych pozycji automatycznie.

Jaschke stwierdził, że piekło nie zajmuje głównego miejsca w kościele ostatnich 50 lat. Religijna edukacja koncentruje się na nauczaniu zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Dziecko jest zapewniane o tym, że jest akceptowane przez kochającego Boga. Podkreślił, że kluczem do biblijnego rozumienia jest Jezus Chrystus. „Nigdy nie wierz w to, że w jednej chwili całe zł zniknie, jeśli pozbędziesz się religii” ? ostrzegał Dawkinsa.

——————————————


Wolfgang Polzer (57), jest seniorem wydawcą Evangelical News Agency, w Wetzlar (Niemcy), do której przyłączył się w 1981. W sumie spędził 30 lat wśród chrześcijańskich mediów. Wolfgang jest osiągalny pod adresem: Wolfgang.Polzer@idea.de.
расчет продвижения

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.