ANS – Dwaj ewangeliści zaatakowani przez radykalistów Hindi


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Sobota, 6 października 2007


Ewangeliści zaatakowani przez radykalistów Hindi, w stanie Karnataka,
Indie Jeden bardzo poważnie ranny jest w szpitalu.


James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service


HASSAN, KARNATAKA, INDIA (ANS) —
Dwóch ewangelistów zostało pobitych przez napastników Hindi w kościele w miasteczku Mangalawadi w rejonie Hassan w stanie Karnataka, w czwartek, 4 października. Ta informacja została podana przez stronę internetową Global Council of Indian Christians (GCIC) www.persecution.in.


Zgodnie z tym sprawozdaniem, ewangeliści, Sudhakar oraz Issac, którzy współpracują z organizacją, usługiwali w miasteczku Mangalawadi, gdy zostali napadnięci. Ci dwaj mężczyźni znajdowali się w kościele Jnanamuni Memorial Church i modlili się, gdy grupa 15-20 radykalistów Hindi wpadła do pomieszczenia i uniemożliwiła ewangelistom dalsze prowadzenie nabożeństwa.
Zaatakowali ich, bijąc pięściami i kopiąc ciężko. Ewangelista Sudhakar został ciężko zraniony i zaczął obficie krwawi, widząc pogarszający się jego stan, napastnicy uciekli z pomieszczenia a ranny został zabrany do najbliższego szpitala rządowego, gdzie jest obecnie leczony. Następnego dnia (5 października) lokalni chrześcijanie zwrócili się do władz policji w sąsiednim wiejskim komisariacie o wniesienie oskarżenia. Niestety, jeden z główny oficerów policji odesłał ich z powrotem, nie rejestrując ich skargi.


James Verghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

topodin.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.