ANS – Wybitny chrześcijanin z Gazy zamordowany


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Niedziela 7 października 2007


Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries


Miasto GAZA (ANS) –
Dyrektor chrześcijańskiej księgarni w Strefie Gazy został znaleziony zadźgany na śmierć w niedzielę (7 października), co wygląda na akt muzułmańskiej agresji. Rami Khader Ayyad, 32, wybitny chrześcijanin z Gazy znikł w sobotę, po całym miesiącu straszenia go śmiercią przez lokalnych muzułman. Ayyad prowadził księgarnię pedagogiczną, która należała do służby Palestyńskiego Towarzystwa Biblijnego i kościoła baptystów Gaza Baptist Church.
Ayyad był oskarżany przez okolicznych muzułman o szerzenie ewangelii. Badania medyczne przeprowadzone na terenie kontrolowanym przez Hamas stwierdziły, że został dźgnięty i zastrzelony. Przywódca Hamasu, Ismail Haniyeh, potępił morderstwo i powiedział, że ruch islamski „nie pozwoliłby na sabotaż” muzułmańsko – chrześcijańskich relacji.


2.500 chrześcijan z Gazy żyjących wśród 1.5 miliona muzułman coraz częściej staje się celem muzułmańskich agresji od kiedy Hamas przejął kontrolę nad Strefą Gazy w czerwcu. W poprzednim miesiącu starsza chrześcijanka została zaatakowana a jej dom obrabowany przez zamaskowanego mężczyznę, który zwracał się do niej per „niewierna”.
Nawet przed zajęciem Gazy przez Hamaz księgarnia Ayyada i Palestyńskie Towarzystwo Biblijne były celami licznych ataków, w trym ataku bombowego wcześniej tego roku, który poważnie zniszczył Biblijne Towarzystwo.


Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni. Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na: www.fromtabloidtotruth.com.
danjuma1@aol.com.

aracer

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.