ANS – Dwaj pastorzy pobici, jeden aresztowany


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Środa 3 października 2007
Dwaj pastorzy pobici, jeden zatrzymany pod zarzutem powodowania nawróceń


James Varghese specjalny korespondent ASSIST News Service


KENDRAPARA, ORISSA, INDIA (ANS) –
2 października kilkunastu hinduskich aktywistów RSS złapało na przystanku autobusowym w Kendrapara pastora, który rozdawał traktaty ewangelizacyjne i literaturę, i przekazało go policji, domagając się aresztowania go. Tą wiadomość podaje Global Council of Indian Christians (GCIC) [Światowa Rada Hinduskich Chrześcijan] na stronie:

www.persecution.in


Ta historia podaje, że incydent miał miejsce około 15.30, gdy misjonarz, Pradip Hialo, rozdawał traktaty i literaturę na przystanku autobusowym w rejonie Kendrapara, gdy nagle grupa aktywistów RSS złapała go, obrzuciła wulgarnymi słowami i sprofanowała imię Jezusa Chrystusa. Następnie pobili pastora bardzo dotkliwie pozostawiając go zemdlonego. Ostatecznie jednak wzięli go na najbliższy posterunek policji. Napastnicy oskarżali go fałszywie o nawracanie Hindusów na chrześcijaństwo. Został aresztowany przez policję pod zarzutem z artykułu IPC 153 Orissa freedom Religion. GCIC skontaktowała się z policyjnym personelem i okręgowym wymiarem sprawiedliwości. Pastor, Pradip Hialo, został zwolniony z posterunku około 23:45 3 października.


Tego samego wieczora, 2 października, około 19.0 ci sami radykaliści zadzwonili do pastora Raghab Digal misjonarza z tego samego obszaru. Otrzymał telefon, w którym oszukano go i namówiono do wyjścia na zewnątrz i spotkania się z tą grupą. Jak tylko wszedł z domu, złapali go i ciężko pobili. Został odwieziony do szpitala z urazami głowy i głęboką raną w pobliżu jednej brwi.


————————————————————


James Verghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

пиар сайта бесплатно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.