ANS – Głosić mimo prześladowań


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Środa, 22 listopada 2007
Gospel for Asia


Kapil, tak jak ten misjonarz, dzieli się

Ewangelią osobiście w Maharashtra, India.

ewangelizacja

MAHARASHTRA (ANS) – Misjonarz Gospel for Asia, Kapil Sahoo, trwa przy głoszeniu Bożego Słowa pomimo, że jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, zarówno on jak i jego żona, Harshihni i ich 2 letni syn. Kapil pracuje wśród niezdobytych mieszkańców w Maharashtra, Indie. Usługuje ludziom przez sobistą ewangelizację, odwiedzanie domów i rozdawanie traktatów.
Prowadzi również domową społeczność modlitwy i spotkania na otwartym powietrzu. W lipcu, jego posługa przyciągnęła uwagę anty chrześcijańskich ekstremistów. Początkowo gnębili go i ostrzegali, aby przestał głosić ludziom Jezusa. Następnie podjęli działania i któregoś dnia załapali go razem z żoną i przewrócili ich na ziemię. Kilka tygodni później, Kapil był w drodze na spotkanie, które miał prowadzić, gdy ekstremiści ponownie go złapali. Tym razem bili go niemiłosiernie. Udało mu się uciec a nawet próbował złożyć skargę na policji. Policja odmówiła przyjęcia tej informacji a zamiast tego radzili mu, żeby przestał mówić ludziom o Jezusie i modlić się o nich. Poradzili mu, aby został w swoim domu i nie wychodził na zewnątrz głosić. Wkrótce potem zaczął otrzymywać telefony z pogróżkami. Pomimo tej opozycji, Kapil nie zgadza się na to, aby przestać wypełniać Boże powołanie na jego życiu. Nadal dzieli się Jezusem z ludźmi w tym obszarze.

Liderzy GFA w Maharashtra proszą o modlitwę za Kapil, aby został on umocniony pośród opozycji. Proszą również o modlitwę za bezpieczeństwo Kapil, Harshini i ich syna.
——————————–


Gospel for Asia jest misyjną organizacją zaan
gażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji. Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoła w 10 krajach.
продвижение сайта результата

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.