ANS – Ludobójstwo Papuasów


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Środa, 19 września 2007
Indonezja: Papuaskie ludobójstwo – terror sięga kościoła.
módlcie się o Bożą interwencję na rzecz Jego ludzi w Papui

Elizabeth Kendal – World Evangelical Alliance Religious Liberty Commission (WEA RLC) – specjalnie dla ASSIST News Service

AUSTRALIA (ANS) — Ones Keiya (31) znaleziony został w stanie agonalnym na poboczu drogi Nabire, Zachodania Papua, wieczorem 23 czerwca 2007. Zmarł kilka godzin później z powodu odniesionych ran, do których należały głębokie kłucia na głowie, rękach i stopach oraz roztrzaskana głowa. Kaiya był rdzennym rolnikiem, członkiem Maranatha Kingmi Protestant Church. 7 sierpnia, inny młody pracownik Kingami Church, Matius Bunai (29), został znaleziony martwy z takimi samymi obrażeniami jak Keiya. Został wciągnięty w zasadzkę wcześniejszej nocy w drodze do domu ze spotkania w kościele. Pracownik kościoła mówi, że policja odmawia przeprowadzenia śledztwa w sprawie tych zabójstw, co do których społeczność papuaska jest przekonana, że są dziełem indonezyjskich siły bezpieczeństwa.

Indonezja zamknęła Zachodnią Papuę na świat zewnętrzny i morduje narodowych przywódców.
Bezpieka jest kontrolowana przez znanych ludzi łamiących prawa człowieka i morderców takich jak pułkownik Burhanuddin Siagian, oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości na Wschodnim Timorze. W samym środku tego zagrożenia, niestałego i represyjnego środowiska, odważni przywódcy kościoła ryzykują swoje życie, wykorzystując swoje sieci i międzynarodowe więzi, aby utrzymywać informowanie świata o papuaskim ludobójstwie.

Wiel. Sofian Socratez Yoman jest prezydentem Fellowship of West Papuan Baptist Churches (Współnota Zachodniopapuaskich Kościołów Baptystycznych). Jest odważny i otwarcie krytykuje politykę indonezyjskiego ludobójstwa i łamania ludzkich praw. W niedzielę wieczorem 29 czerwca, grupa indonezyjskiej policji, wojska i urzędników bezpieki nękała go i straszyła trzymając na muszce na zewnątrz kościoła po nabożeństwie w Jayapura. Paula Makabory z Institute for Papuan Advocacy & Human Rights (Instytut Obony Papuasów i Praw Ludzkich) ostrzega:”Moja organizacja jest bardzo zaniepokojona osobistym bezpieczeństwem Sofian Yomana”.

Yoman twierdzi, że indonezyjski wywiad wojskowy przeniknął do kościoła i pracuje nad wywrotem i rozbiciem go. West Papua News and Information informuje, że w sobotę, 2 września, policja, wojsko i bezpieka rozpowszechniali na terenie całego Jayapura ulotki zniesławiająca Sofian Yoman oraz Agus Alue-Aluay, przewodniczącego Chairman of the Papuan People’s Council (Majelis Rakyat Papua {MRP}) (Papuaski Komitet Mieszkańców). Od czasu przyznania Papui szczególnej autonomii w 2001 roku indonezyjskie władze zwiększyły swoje represje i terroryzowanie Papuasów. Wojsko często prowokuje starcia i incydenty, których później używa się do usprawiedliwiania zabójstw, masakr i etnicznych czystek. Zabójstwa w Freeport na Timika w 2002 roku są tego przykładem. Wiel. Ishak Onawame wraz z dwoma pracownikami kościelnymi, Esau Onawame i Yarius Kiwak, znajdują się między siódemką Papuasów marniejących w więzieniu Cipinang Prison, w Dżakarcie, po oszukaniu przez FBI (USA) i urobionych przez sądy sprawach, aby ukryć udział wojska w tych morderstwach (chroniąc w ten sposób interesy wojska i USA). Wojsko zaproponowało, aby trzeci oddział piechoty został wysłany do tej prowincji, aby monitorować ruchy separatystów oraz patrolować granice. Co więcej, populacja jawajskich muzułmańskich imigrantów wzrasta o około 5000 osób tygodniowo.

Papuaskie ludobójstwo to w istocie sprawa żądzy, korupcji i eksploatacji papuaskich zasobów. Niemniej, jest to również działanie islamskiego imperializmu oraz jawajskiej muzułmańskiej i rasowej nienawiści do przeważnie chrześcijańskich rdzennych Papuasów. O ile papuaskie ludobójstwo jest popełniane indonezyjskimi rękami to zachodnie demokratyczne, „chrześcijańskie” rządy, które promują wolność i prawa, są odpowiedzialne za współudział, chociaż raz przeprowadzili ewangelizację Papuasów (jedna z wielkich misyjnych historii XX wieku) to teraz przez swoje milczenie popierają unicestwienie ich, a ekonomiczne i geostrategiczne interesy uważane są za ważniejsze niż ludzkie życie czy moralna spójność.

PROSIMY, MÓDLCIE SIĘ DO BOGA SZCZEGÓLNIE O:

  • ochronę i siłę dla Sofian Yomana, wzmacniając jego głos nie tylko do uszu świata, lecz do jego sumienia.

  • o sprawiedliwość dla wiel. Ishak Onawame, Esau Onawame oraz Yarius Kiwak w więzieniu Cipinang, Dżakarta; aby zostali duchowo i psychicznie wzmocnieni i uzdolnieni do bycia błogosławieństwem dla innych, nawet pośród ucisków.

  • Bożą interwencje za Jego ludźmi w Zachodniej Papui, udaremnienie planów ludobójstwa, aby Jego kościół i przesłanie ewangelii mogły rozwijać się dobrze i przynosić błogosławieństwo, a Bóg był uwielbiony jako Ten, który wiernie ratuje swój lud.


Widział to Pan i za złe to poczytał, że nie ma prawa. Widział też, że nie ma nikogo, i zdumiał się, że nikt nie występuje; a wtedy dopomogło mu jego ramię i wsparła go jego sprawiedliwość


.……..


I będą się bali na Zachodzie imienia Pana, a na Wschodzie jego chwały, gdyż przyjdzie jak ścieśniona rzeka, na którą napiera powiew Pana.

Iz. 59:15b-19

———————————–

Elizabeth Kendal jest dyrektorem i dziennikarzem World Evangelical Alliance Religious Liberty Commission (WEA RLC)
http://www.WorldEvangelicalAlliance.com
.
Ten artykuł był pierwotnie pisany dla WEA RLP (Modlitwa o Religijną Wolność) na listę subskrypcyjną.

Z Elizabeth można skontaktować się przez e-mail: rl-research @ crossnet.org.au.


——————————————————————————–
ASSIST News Service jest dostarczany do ciebie częściowo dzięki Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji). Program Most Nadziei prowadzony przez GFA (Bridge of Hope) na na celu ratowanie tysięcy dzieci żyjących w Azji w ubóstwie i bez nadziei udzielając im edukacji i przedstawiając im miłość Chrystusa.
Za jedyne 28$ miesięcznie możesz pokryć koszty nauczania, książek, ubioru, jednego lub dwóch posiłków dziennie i rocznej kontroli medycznej jednego dziecka ? dzięki czemu twoje dziecko, jego rodzina i społeczność usłyszą Ewangelię. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat programu Gospel For Asia’s Bridge of Hope dowiedź naszą stronę na


http://www.gfa.org/child


lub zadzwoń:


1-800-WIN-ASIA (United States)


1-888-WIN-ASIA (Canada).

раскрутка

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.