ANS – Atak aktywistów Hindi na pastora i jego rodzinę


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Wtorek, 18 września 2007
Hinduscy aktywiście w Indiach zaatakowali pastora i jego rodzinę; spalono kościół
James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service


LUCKNOW, UTTAR PRADESH, INDIA (ANS) –
150 hinduskich aktywistów zaatakowało pastora i jego rodzinę, gdy jechali do wyjazdu do kościoła w wiosce Bhadwadi, jak podają wiadomości z portalu:

www.christianpost.com


Po oskarżeniu pastora Virendra Singh (l. 50) o nawracanie ludzi na chrześcijaństwo, napastnicy ciężko poranili go – uważa się, że są stowarzyszeni z Vishva Hindu Parishad (Światowa Rada Hindi) oraz Rashtriya Swayamsevak Sangh (Narodowa Organizacja Woluntariuszy) – spalili ich kościół, w którym znajdowało się ponad 500 wierzących. „500-600 obecnych w kościele osób uciekło w panice, krzycząc ze strachu. W jakiś sposób udało im się pomóc chorym wierzącym uciec z kościoła” – przekazuje Global Council of Indian Christians (GCIC), grupa popierająca prawa człowieka mająca swoją bazę w Bangalore. Religijne książki, chrześcijańska literatura, muzyczne instrumenty i inny sprzęt zostały całkowicie zniszczone. Singh, który podróżował w niedzielę wraz z żoną, Bhavana Singh (l. 45) oraz córką, Rushali Singh (l.14) powiedział GCIC, że jest wdzięczny Bogu za uratowanie go i pozostawienie tylko kilku ran i sińców. Po niedzielnym ataku pastor po raz drugi zgłosił sprawę przeciwko aktywistom. 7 września pastor Singh domagał się od policji ochrony po otrzymaniu pogróżek, że zostanie zabity do tych samych aktywistów.


– – – – – – – – –
James Verghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

раскрутка продвижение сайтов

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.