ANS – Od beznadziei do radości


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Piątek, 5 października 2007
Gospel for Asia

KARNATAKA, INDIA (ANS) — Prabhudas urodził się jako Dalita („Nietykalny”). W młodym wieku naśladował rytuały i praktyki religijne swoich rodziców. Gdy jeszcze był młody, jego rodzice poznali Jezusa i podobnie zdecydował Prabhudas.
Cała rodzina przyjęła Jezusa do swego życia i od tej pory rabhudas nigdy już nie był tym samym człowiekiem. Jezus nadał mu sens życia.


rodziny

Liczne rodziny
zostały zmienione przez Dobrą Nowinę o Jezusie,
gdy misjonarze GFA, podobnie jak Prabhudas dzielą się Ewangelią z nimi.

Później Prabhudas dowiedział się od misjonarza GFA o szkole biblijnej i, gdy skończył szkołę, Bóg powołał go do misji w swoim ojczystym stanie, Karnataka.
Prabhudas zrezygnował z pracy i innych zajęć, aby podjąć się zadania opowiadania innym ludziom o Chrystusie. Pan posłał Prabhudasa do wioski, w której ludzie bardzo ostro traktowali jego kastę. W tej wiosce, kasta, w której ludzie rodzili się decydowała o wszystkich ich życiowych wyborach. Pomimo tego, że był postrzegany jako Dalita, Prabhudas, trwał w wiernym głoszeniu ewangelii zawsze, jak tylko ma okazję do tego. Niedawno odwiedził rodzinę, którs wiernie praktykowała wszystkie rytualne ofiary i składanie czci dla swoich bożków. Pielgrzymowali nawet do specjalnego miejsca, aby ofiarować bożkom swoje majętności i cenne rzeczy. Jednak zamiast obiecanego błogosławieństwo, ofiary złożone bożkom wtrąciły ich w jeszcze większe ubóstwo.
Gdy Prabhudas odwiedził ich dom, opowiedzieli mu o tym, jak ich bożki zawiodły ich, po czym wysłuchali z uwagę, gdy misjonarz opowiadał im o Jezusie i Jego ofierze za ich grzech. Zdając sobie sprawę z tego, że Jezus jest prawdziwym Bogiem, przyjęli Go jako Pana a radość i pokój napełniły ich życie.
Zmiana jaka się dokonała w ich życiu była wielką zachętą dla Prabhudasa, że jego służba nie jest na próżno. Teraz może wyraźnie zobaczyć, że
Pan używa go do wywoływania zmian ze skutkami na wieczność.

Więcej na temat rdzennych misjonarzy Gospel for Asia


Poczytaj więcej na temat stanu karnataka, gdzie mieszka
(j.ang.)

————————————————————————-


Gospel for Asia jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji. Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoła w 10 krajach.


раскрутка

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.