ANS – Pobicie chrześcijan przez hinduskich radykalistów


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Piątek 5 października 2007
Pastorzy i członkowie kościoła stali się ofiarami hinduskich radykalistów w Indiach
James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service


AHMEDNAGAR, MAHARASTRA, INDIA (ANS) –
Grupa około 15-20 radykalistów hinduskich pobiła dwóch pastorów w Ahmednagar, stan Maharastra , India, 4 października.


Ta informacja została przekazana przez stronę;

www.thepersecutiontimes.com

.
Jak podaje strona, byli to Amol Patole oraz Philip Lokhande z Ahmednagar, a nazwa kościoła nie jest znana. Incydent miał miejsce w czasie, gdy ci dwaj pastorzy, którzy byli na szkoleniu, poszli do wioski Devgaon i prowadzili spotkanie modlitewne u kogoś w domu. Około 14.0 godziny wpadła tam grupa 15-20 (nazwa grupy nie jest znana) i zaczęła bić pastorów, dwóch lokalnych liderów, którzy przyszli na spotkanie słuchać Słowa Bożego, a następnie bić obecnych w domu ludzi, oskarżając tych pastorów o to, że przyszli do wioski, aby nawracać ludzi, a właściciele domu mieli zachęcać ich do tej działalności.


Następnie zamknęli tych czterech ludzi (2 pastorów i 2 liderów) w pokoju, w którym nie było odpowiedniej wentylacji, gdzie zaczęli się dusić. Później wyciągali ich pojedynczo i znowu bili.
Również przebili i zniszczyli opony w motocyklu pastora. Gdy sytuacja pogarszała się jeden z wieśniaków zadzwonił na najbliższy posterunek policji i poinformował o zdarzeniu. Po przybyciu policji na miejsce, znaleźli wszystkich ludzi (pastorów i gospodarzy domu) zamkniętych w pokoju.
Wszystkich zabrano na komisariat.


W między czasie wszyscy pastorzy z Ahmednagar zebrali się pod komisariatem. Następnego dnia (5 października) o godzinie 0.30 w nocy wszyscy pobici zostali wypuszczeni. Ucierpieli poważne wewnętrzne obrażenia placów i brzucha.
Ciągle cierpią z powodu silnego bólu i są obecnie leczeni. Jutro, 6 października zostaną zabrani do lepszego szpitala w celu przeprowadzenia badań i dalszego leczenia.


W chwili pisania tego sprawozdania, nie została złożona żadna sprawa ani nie podjęto żadnych działań przeciwko napastnikom.


———————-
James Verghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.