ANS – Pastor torturowany w Somaliland


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Czwartek, 24 stycznia 2008


Somalijscy urzędnicy torturowali pastora kościoła domowego
Michael Ireland, główny korespondent ASSIST News Service


SOMALILAND (ANS) –
Wszyscy członkowie kościoła domowego znajdującego się w Hargeysa, w Somaliland, po usłyszeniu informacji o tym, że rząd przygotowuje się do aresztowania ich, zostali zmuszeni do ucieczki do sąsiedniej Etiopii. Pastor kościoła, Mohammed (imię zmieniono ze względów bezpieczeństwa), zdecydował się zostać w Somaliland.


Grupa praw człowieka mające swoją bazę w Washington-DC, International Christian Concern (ICC) www.persecution.org dowiedziała się, że na zlecenie somalilańskiego wysokiego urzędnika rządowego, Mohammed został uwięziony 3 grudnia 2007 roku za przyprowadzenie bratanicy tego urzędnika do Chrystusa. Pomimo, że pastor został zwolniony 7 grudnia, był poddany 24 godzinnemu śledztwu przez urzędników bezpieki. ICC twierdzi, że w czasie jego uwięzienia Somaliland’s Criminal Investigation Department był torturowany w celu wydobycia nazwisk członków jego kościoła domowego, co nie przyniosło skutku.


Somaliland jest prowincją Somalii, która oderwała się i uzyskała niepodległość.
Nie jest ona uznawana jako państwo przez międzynarodową społeczność, pomimo że posiada funkcjonujący od 1991 roku rząd. Na pytania ICC o te wydarzenia, reprezentant Somaliland w USA, dr Saad Noor odpowiedział, „nie ma w Somaliland chrześcijan”. ICC wyjaśnia: „Nasze źródła wskazują, że departament śledczy Somalilandu jest obecnie przesiąknięty islamskimi fundamentalistami jihad, którzy sporządzili listę nazwisk kilku somalijskich liderów kościelnych, których przysięgli usunąć wykorzystując do tego system prawny Somalilnad'”.


ICC przekazuje, że ich źródło podaje dalej: „Wszyscy ci anty chrześcijańscy, islamscy bojownicy są członkami fundamentalistycznego ruchu Salafi, z którego zrodziła się Al-Kaida”. Regionalny dyrektor ICC na Afrykę, Darara Gubo stwierdził: „Rząd Somalilandii powinien udowodnić międzynarodowej społeczności, że jest demokratycznym krajem, gdzie wolność religijna jest przestrzegana. Międzynarodowa społeczność powinna ściśle monitorować i potępiać działalność islamskich fundamentalistów, którzy infiltrują siły bezpieczeństwa tego kraju”.


ICC jest organizacją obrony praw człowieka z bazą Washingtonie, której celem jest pomaganie prześladowanym chrześcijanom na całym świecie. ICC przekazuje pomoc humanitarną, prowadzi szkolenia i wspiera prześladowanych pastorów, stara się o wzrost świadomości w USA jeśli chodzi o problem prześladowań i jest adwokatem prześladowanych na Kapitelu i w Departamencie stanu. Dodatkowe informacje lub wywiad można uzyskać:


Darara Gubo, Regional Manager for Africa, 1-800-ICC (422)-5441, darara@persecution.org .


——————–


Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995. Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:
Michael’s Wor(l)d BLOGS

раскрутка сайта ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.