ANS – Pastor zmuszony do ucieczki w dżunglę


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Czwartek, 13 grudnia 2007Gospel for Asia

pa


Pomimo potencjalnie grożących
chrześcijanom w stanie Chhattisgarh niebezpieczeństw,
wielu przelicza koszty i decyduje się iść za Chrystusem.


CHHATTISGARH, INDIE (ANS)
— Wasze modlitwy są bardzo cenne dla Layak Kamol, misjonarza Gospel for Asia pracującego w stanie Chhattisgarh, którego życie jest zagrożone; stał się celem anty chrześcijańskiej, ekstremistycznej grupy. Sprzeciw wobec pastora Layak’a zaczął się 2 grudnia, gdy prowadził modlitewne spotkanie u jednego z wierzących. W czasie spotkania chrześcijan w pobliżu zebrała się grupa ekstremistów. Przez głośniki mówili przeciw chrześcijaństwu, straszyli wszystkich chrześcijańskich pracowników w okolicy, mówiąc im, aby wyjechali. Czując poważne zagrożenie, Layak zadzwonił do biura GFA Chhattisgarh, aby ich ostrzec o sytuacji. Kilka minut później, pewien wierzący relacjonował Layak’owi zdarzenie, w którym inny chrześcijański misjonarz został brutalnie pobity tego samego dnia.


Widząc zagrożenie dla życia pastora wierzący ostrzegali go, aby usunął się. Ponieważ nie było sposobu na opuszczenie domu bez spotkania z ekstremistami, pastor Layak uciekł w dżungle. Miał ze sobą telefon komórkowy i zadzwonił do misjonarza GFA, Darpan Kishore, usługującego w sąsiedniej wiosce. Około 22.0 Darpha zebrał siedmiu innych misjonarzy, którzy przyłączyli się do niego w dżungli. Razem, w ośmiu mężczyzn bezpiecznie odprowadzili Layaka do domu pewnego wierzącego w pobliskiej wiosce. Następnego rana Layak wrócił do swojej wioski. Niemniej członkowie ekstremistycznej grupy nadal czekali na niego. Z powodu obecnej sytuacji w Chhattisgarh, Layak wie, że to nie są przelewki. Prawo sprzeciwiające się nawróceniom spowodowało, że chrześcijanie znaleźli się pod pilną obserwacją przeciwników głoszenia Ewangelii. Z powodu zagrożenia dla życia pastora wierzący zachęcili go, aby wyjechał.


Dwa miesiące wcześniej policja aresztowała, Chandran Paranjoy, innego misjonarza GFA. Ekstremiści oskarżyli go fałszywie o nawracanie ludzi za łapówki. Kiedy Chandran był w więzieniu miał okazję do poprowadzenia nabożeństwa dla około 30 ludzi, którzy chcieli się dowiedzieć czegoś więcej o Jezusie. Dzięki Łasce Bożej, Chandran, został zwolniony dwa tygodnie później, ku wielkiej radości wierzących, którzy od niego się uczyli. Ten incydent jest wzruszającym przypomnieniem szczególnych wyzwań i niebezpieczeństwa jakie prawodawstwo stanu Chhattisgarh powoduje dla chrześcijańskich pracowników. Pomimo takich trudności misjonarze GFA odważnie dzielą się miłością Chrystusa, dzięki czemu wielu zostało na wieki dotkniętych przez Ewangelię. Liderzy GFA proszą o modlitwę o bezpieczeństwo i duchowe siły życiowe dla pastora Layak, jego żony i czwórki dzieci.
Módlcie się również o 25 wierzących jego kościoła, aby byli odważni i nadal wzrastali w wierze w Chrystusa.


– – – – – – –


Gospel for Asia jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji. Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoła w 10 krajach.

продвижение сайта расценки

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.