ANS – Pastorzy poniżeni i aresztowani – Indie


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:

www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com
Środa  24 października 2007

James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service


ORISSA, INDIE (ANS)
– czterech pastorów, którzy głosili ewangelię od wielu lat w Orissa i sąsiednich miejscowościach zostało zmuszonych do powstrzymania ich pracy. Zgodnie ze sprawozdaniem przekazanym przez Persecution India (www.persecution.in), we wtorek, 23 października, ci pastorzy rozdawali Nowe Testamenty i traktaty ewangelizacyjne w wiosce w okręgu Cuttack. Sprowadzanie informuje, że gdy przybyli do tej wioski rano około 10 godziny, zaczęli pracę. Nikt im nie przeszkadzał aż do godziny 14.
Wtedy nagle otoczyło ich około 14 radykalistów hindi. Hindusi wrzeszczeli na nich, używali wulgarnego słownictwa i zmusili ich do pójścia do świątyni. Tam chrześcijanie stali się przedmiotem przekleństw. Plan był taki, podaje sprawozdanie Persecution India, że pastorzy mieli mieć przymusowo obcięte włosy, być skropieni krowim moczem, aby byli „poświęceni”. Persecution India komentuje: „Dzięki Suwerennemu Panu, który strzeże tych pastorów, podobnie jak Daniela w lwiej jamie. Prześladowcy nie byli w stanie zorganizować potrzebnych rzeczy natychmiast. Nie mogli zrobić nic innego jak tylko zawlec ich na komisariat policji, gdzie ich przekazali… pod fałszywym oskarżeniem…
o przymusowe nawracanie, czyli łamanie Orissa Freedom of Religion Act”. Jak podaje Persecution India policja aresztowała pastorów i umieściła ich w areszcie, mówiąc, że będą później przekazani do dyspozycji okręgowego sądu.


Nikomu z nich nie pozwolono na rozmowę z kimkolwiek.

——————————————————–


James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka,
w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANStopod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.