ANS – Piękna niegdyś Kenia

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com


Środa,
30 stycznia 2008

Beth Ann Morgan specjalnie dla ASSIST News Service

KENYA (ANS) – Strach przed trującymi strzałami, kulami policji, przypadkowe podpalenia, głodne sieroty ściśnięte za zamkniętymi drzwiami, oczekujące na pastora Benarda Ondiek’a, aby przyniósł im coś do jedzenia i czystą wodę. „Ceny nieruchomości skoczyły w górę nawet czterokrotnie” – pisze. Bez pieniędzy i środka transportu zdobycie jedzenia dla sierot i jedenaściorga dzieci przebywających w jego domu wydaje się być dla zaprawionego kenijskiego pastora niemożliwym do wykonania zadaniem. „Obecnie, nie mamy zupełnie nic do jedzenia w naszym domu,… zajmuję się 127 sierotami i ciężko patrzyć na nich, gdy nie mają co jeść”.

W ciągu ostatnich miesięcy plemienne walki przetoczyły się przez piękny kiedyś kraj Benarda. „Nastąpiła inwazja zła i nie wiem, jak to wszystko zostanie naprawione”. Zaostrzony konflikt polityczny i oskarżenia o oszustwa wyborcze dały upust masowej frustracji w postaci przemocy, która wylała się na ludzi spragnionych zmiany, szukających ratunku przed ekonomicznym uciskiem, który paraliżował ich przez lata. Wielu wierzyło, że Raila Odinga z Pomarańczowej Partii Demokratycznej (Orange Democratic Party) wygra wybory prezydenckie i witało nowy rząd, który miał naprawić krzywdy przeszłości. Wydarzenia z 27 grudnia 2007 roku starły ich nadzieje, gdy furia wybuchła w całym kraju.

„Wiele domów zostało spalonych. – przekazuje pastor Benard w pośpiesznie pisanym e-mailu. – Byłem w kostnicy, gdzie znajduje się około 170 ciał mężczyzn, kobiet i dzieci, które zostały zastrzelone przez militarną policję. Jeden z największych rynków został dziś rano spalony na popiół, liczne kościoły są palone, nawet z ludźmi w środku”. Wielu międzynarodowych przywódców, w tym Kofi Annan, zaoferowało pomoc, lecz pokojowe rozwiązania jak dotąd wymykają się urzędnikom. W międzyczasie okrucieństwa dzieją się nadal. „Życie jest żałosne, wielu zabitych, czy wypędzonych.
Sieroty i wdowy nie mają w ogóle jedzenia. Kobiety są gwałcone, ludzie często boją się przyjść do kościoła, ponieważ nigdy nie wiadomo, co ich czeka” Zamknięty w domu już od wielu dni, pastor Benard nadal ufa Panu pośród bezgranicznego cierpienia i pisze: „Kochamy Pana. Dziękujemy wam za wasza troskę” do chrześcijan w USA, którzy wspierają i modlą się o jego służbę.
„To prawda, że Kenia jest w czasie ogromnych problemów i cierpienia. Proszę, módlcie się o nas i proście Boga o interwencje. Potrzebujemy pokoju i stabilizacji w naszym kraju”.

——————————————

Beth Ann Morgan jest niezależnym pisarzem, właścicielką służby autorów pn.: The Messenger’s Tablet założycielem Lehigh Valley Christian Writers Fellowship w Allentown, PA. Jest współautorką mającej się ukazać biografii zatytułowanej Benard’s Vision (Wizja Benarda): The Quest of a Kenyan Pastor oraz artykułów: „People-Lover” i „The Orphans’ Voice.” Jej strona, obecnie w budowie będzie dostępna pod adresem: www.themessengerstablet.com

рассчитать стоимость продвижения сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.