ANS – Pobicie wierzących w Indiach

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com


Piątek, 25 stycznia 2008

Pastor, jego rodzina oraz wierzący pobici w Tamil Nadu, Indie

James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service

TAMIL NADU, INDIA (ANS) – W piątek, 18 stycznie pastor wraz z rodziną i wierzącymi zostali pobici w wiosce Tharamangalam, Salem, w stanie Tamil Nadu. Zgodnie ze sprawozdaniem przekazanym przez stronę www.persecution.in, zdarzenie miało miejsce gdy pastor Abraham (70) organizował modlitwę z postem jak zwykle co tydzień w piątek o 10.00 rano w swoim domowym kościele. Osoba o imieniu Gofindham (jeden z jego sąsiadów mieszkających w tym samym obszarze) oraz jego grupa (członkowie radykalnej grupy hinduistycznej) weszli do domu pastora, zaatakowali jego, członków jego rodziny, żonę Sarę (Gomathi) 37, dwóch synów, Prakash (20) i Issak (5), córki, Lipna (17) oraz Ellen Grace (7). Zostali oni ciężko pobici rózgami, kijami oraz kamieniami. Wkrótce po ataku, pastor Abraham udał się na najbliższy posterunek policji, aby złożyć skargę przeciwko napastnikom. W tym czasie wierzący przyszli na spotkanie modlitewne, nie wiedząc, co zaszło w jego domu. Gdy mieli już wejść do domu, ten sam radykał, Govindhan wraz ze swoją grupą zaatakowali ich i poranili. Wierzący, Ravi i Anaal zostali poważnie zranieni. Ranni udali się również na komisariat policji, aby złożyć skargę przeciwko tym ludziom. Inspektor policji wypytywał o zdarzenie i ostatecznie spisał zeznania i skargę przeciwko radykalistom.

Najstarszy syn pastora, Prakash, który ucierpiał na rany głowy, Ravi ze złamaną ręką oraz Annal z urazami głowy, zostali przyjęci do lokalnego szpitala rządowego Mettur Dam, gdzie nadal przebywają na leczeniu. Pastor Abraham pracuje w tym obszarze, Tharamangalam area od ponad 20 lat. Około 30 osób bierze udział w nabożeństwach w jego domu. W międzyczasie policja aresztowała tego samego dnia 4 członków w tym Murugan i Gunashekaran.

——————–

James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

продвижение сайта сроки

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.