ANS – Aresztowanie pastora i jego żony, Indie

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com


Piątek, 25 stycznia 2008

Pastor wraz z żoną aresztowani w Uttar Pradesh, Indie

James Varghese specjalnie dla ASSIST News Service

UTTAR PRADESH, INDIE (ANS) – W poniedziałek, 21 stycznie br., hinduski pastor wraz z żoną zostali aresztowani pod zarzutem nawracania w Ghaziabad w stanie Uttar Pradesh. Jak podają informacje zamieszczone na www.persecution.in, pastor, Yashwant Paul, oraz jego żona, Monika, zostali aresztowani za to, co lokalni chrześcijanie nazywają fałszywym oskarżeniem o usiłowanie „oszukańczego nawracania na chrześcijaństwo za fałszywymi obietnicami zatrudnienia”. Oskarżenie policji jest w tym przypadku też nazywane współudziałem z paragrafu 420 oraz 407 hinduskiego Prawa Karnego. Osoba zgłaszająca skargę, p. Ramesh Chand (Hindus), oskarżył pastora Paula i jego żonę o to, że poprosili go o zapłacenie pewnej sumy pieniędzy, 20.000/(500USD), za załatwienie mu pracy, jeśli nawróci się na chrześcijaństwo.
Niemniej, pastor i jego żona zdecydowanie odrzucają to oskarżenie.
Obecnie są przetrzymywaniu w lokalnym więzieniu, Ghaziabad, Uttar Pradesh. Po odrzuceniu przez sędziego prośby o zwolnienie za kaucją, pastor odwołał się do posiedzenia sądu i w tym przypadku sprawa pojawi się na wokandzie w poniedziałek, 28 stycznia br.

——————–

James Varghese jest reporterem wiadomości „V” TV w Gokak, w stanie Karnataka, w Indiach i jest niezależnym dziennikarzem pracującym dla ANS

topodin.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.