ANS – Strzelanina w centrum szkoleniowym YWAM


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Niedziela, 9 grudnia 2007
Policja szuka uzbrojonego mężczyzny, który strzelał w centrum misyjnym YWAM
Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries


ARVADA, CO (ANS) –
Policja Colorado poszukuje mężczyzny, który otworzył ogień w centrum szkoleniowym dla młodych misjonarzy Youth With a Mission (Młodzież z Misją), na przedmieściu Denver, raniąc cztery osoby, jak przekazuje rzecznik policji (o 12.30 czasu lokalnego). Zgodnie z informacjami podanymi przez CNN mężczyzna najwyraźniej uciekł pieszo po oddaniu strzałów w centrum misyjnym. Podejrzanym jest biały mężczyzna, około lat 20, mówi rzecznik CNN, Susan Medina. Może nosić okulary i ciemne czapeczkę. Może mieć również sportowa bródkę lub wąsy.
„Policja używa psów do pościgu i ma nadzieję, że świeży śnieg leżący wokół budynku pomoże im znaleźć ślady podejrzanego”. – powiedziała.
Nie było natychmiastowej informacji o stanie czterech rannych”. Ranni zostali przetransportowani do pobliskiego szpitala. Nie było jasne ilu poszkodowanych to pracownicy a ilu studenci. Pozostali zostali przewiezieni poza miejsce zdarzenia, gdzie policja przesłuchuje ich. Około 45 osób było w budynku w czasie strzelaniny. Centrum jest mieszkaniem dziesiątek młodych ludzi z całego świata, którzy są szkoleni na chrześcijańskich misjonarzy ? jak informuje internetowa witryna centrum. „Zwrotne 911” zostało przekazane mieszkańcom sąsiedztwa, aby ich powiadomić o tym, że podejrzany może znajdować się w tej okolicy. Medina namawia mieszkańców, aby dzwonili na policję jeśli tylko dostrzegą coś podejrzanego.


Młodzież z Misją
, która została założona przez Loren & Darlene Cunningham w 1960, jest międzynarodowym ruchem chrześcijańskim wielu denominacji oddanych służeniu na całym świecie Jezusowi i znana również jako YWAM.
Głównym celem jest pozyskiwanie młodzieży do krótkoterminowej pracy misyjnej i udzielenie takich możliwości wyjazdów w imieniu Jezusa.
Dziś YWAM nadal koncentruje się na młodzieży, angażują się też ludzie w każdym wieku (nawet wielu, którzy zdecydowali się spędzić swoje „emeryturę” w aktywnej służbie). Główne służby skupiają się w trzech kategoriach: ewangelizacja, szkolenie i służba miłosierdzia. Obecnie YWAM działa w ponad 1000 miejscach w ponad 149 krajach, mając około 16.000 pracowników.

————————-
Informacje od tłumacza:

Obecnie podaje się, że dwie osoby ranne w Denver zmarły.


http://abclocal.go.com/kgo/story?section=news/national_world&id=5816046

————————–
Dwie godziny temu podano o kolejnej, podobnej strzelaninie na parkingu kościoła New Life Church w Colorado (którego założycielem jest Ted Haggard)


http://www.usatoday.com/news/nation/2007-12-09-colorado-church_N.htm

Zginęły 4 osoby.


————————–
Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni. Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na:

www.fromtabloidtotruth.com

.


danjuma1@aol.com.
сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.