ANS – Wspomnienia 11/9


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Czwartek 4 września 2007

Wspomnienia z 9/11 pobudzają do miłości i troski o bliźniego przez dziennikarskie zdolności pisarskie.

Michael Ireland główny korespondent ASSIST News Service


MINNEAPOLIS, MINNESOTA (ANS) — Dobrze pamiętam, gdzie byłem owego 9 września sześć lat temu. Nasze dwie córki były w 4 i 7 klasie i poszły tego ranka jak zwykle do szkoły. Byliśmy gotowi z żoną do wyjścia na zakupy, gdy odebraliśmy telefon od przyjaciela z kościoła, który powiedział nam: „włączcie telewizor – lekki samolot uderzył w World Trade Center”.

Włączyliśmy CNN i zobaczyliśmy dymy wychodzący z jednej z Bliźniaczych Wież, a wkrótce stało się jasne, że to nie był lekki samolot, lecz wypełniony pasażerami odrzutowiec.
W chwilę później z przerażeniem patrzyliśmy jak drugi samolot nadleciał waląc przez niebo nad Nowym Jorkiem roztrzaskując się o drugą wieżę w kuli ognia i kłębiącego się dymu. Pomyśleliśmy: „Jeden to może być przypadek, ale dwa samoloty uderzające w World Trade Centert nie może być przypadkowe”.

Byliśmy przeszywani telewizyjnymi obrazami jak być może nigdy do tej pory. Gdy wieże zaczęły się zapadać ciężar bólu i cierpienia zszedł wzbierając w żołądku jak skały toczące się po urwisku. Serca mieliśmy obciążone a obłok depresji i smutku stanął między nami. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z zakupów i spędzić resztę dnia na modlitwie skupionej na tych, którzy zostali dotknięci tym nieszczęściem. Market został zamknięty przez kierownictwo, a my i tak nie mieliśmy nastroju do zakupów.

Ciągle jeszcze nie jesteśmy w stanie w wielu aspektach zgłębić tego, jakiego rodzaju zło mogło pobudzić grupę ludzkich istot do przygotowania takiej rzezi innym.
Kiedy stało się oczywiste, że był to atak ze strony sił, które chciały nas zranić, pamiętam słowa brata Andrzeja: „Bożego Przemytnika”. Powiedział, że Islam znaczy dla niego: 'Szczerze kocham wszystkich muzułmanów’ I pamiętam słowa Jezusa, o miłowaniu naszych nieprzyjaciół i wybaczaniu im „siedemdziesiąt siedem razy”.

Ponieważ piszę artykuły na temat prześladowania chrześcijan niemal każdego dnia, musiałem dowiedzieć się więcej i lepiej zrozumieć islam. Bardziej uświadomiłem sobie, że Szatan, bóg tego świata, 'zaślepił oczy ludzkie na prawdę”, że wielu ludzi na świecie żyje w ciemności i więzach grzechu.

Przed tą tragedią i być może jeszcze bardziej od tej pory, moim najgłębszym pragnieniem jest pisać artykuły dla ASSIST News Service, które uwielbiają Pana Jezusa Chrystusa, prezentując „prawdę przez chrześcijańskie dziennikarstwo”.
Moim pragnieniem jest, aby wielu zobaczył Go wywyższonego i zostało pociągniętych do Ojca, u którego nie ma najmniejszego zachwiania, ani chwilowego zaćmienia.

Modlę się o to,a by ci, którzy czytają moje artykuł, gdziekolwiek są na świecie, zobaczyli prawdę przebaczenia i zbawienia w Jezusie Chrystusie, ponieważ Jezus powiedział: Poznacie prawdę i prawda was wyswobodzi oraz Jeśli Syn Człowieczy was uwolni, prawdziwie wolnymi będziecie.

To było celem mojego pisarskiej kariery przez 35 lat i będzie tak nadal, dopóki mam oddech w piersi.


Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995. Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:

Michael’s Wor(l)d BLOGS
сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.