ANS – Wybuch bomby przed kościołem w Pakistanie


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Piątek, 18 stycznia 2008
Samochód pułapka wybuchł przed kościołem w Iraku.

Dan Wooding założyciel ASSIST Ministries

MOSUL, IRAK (ANS) – Bomba ukryta w samochodzie stojącym przed kościołem w Mosulu, Irak, wybuchła 17 stycznia. Dwie osoby zostały ranne. Auto z zostało znalezione zaparkowane przed Chaldean Tahira Church w wschodnim sąsiedztwie Mosul al-Shifaa, lekko ranny został policjant i mała dziewczynka. Żadnych uszkodzeń dla budynku nie zarejestrowane. Zgodnie z informacjami podanym na witrynie www.christiantoday.com jest to już drugi przypadek, po tym, gdy kościół został zamknięty po pierwszym ataku. Około 10 dni temu, seria skoordynowanych ataków bombowych została przeprowadzona przeciwko chrześcijańskim budynkom zarówno w Mosul jak i Bagdadzie, co zostało przez biskupa chaldejskiego nazwane 'planowanym atakiem, aby zastraszyć chrześcijan i zmusić do opuszczenia kraju’. Wydaje się to być skutecznym działaniem. Neal Youngquist z International Services Director for Asia with Prison Fellowship International, napisał, że chrześcijańska społeczność zmniejszyła się o 50% od lat 90-tych. Powiedział: „W konsekwencji, ubytek stanowi około pół miliona – jest to prawie 50% mniej w stosunku do lat 90-tych. W czerwcu 2004 roku cztery kościoły stały się celem bombowych ataków powodując liczne zniszczenia, śmierć i rany”. Premier Iraku, Nouri Al-Maliki, zaangażował swój rząd w ochronę chrześcijańskiej społeczności w zniszczonym wojną kraju, przekazuje strona Christian Today.

———————


Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni.

Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST
News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie.
Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books.
Książkę można zamówić na: www.fromtabloidtotruth.com.

danjuma1@aol.com.
раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.