ANS- Traktaty pobudzają do pytań


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Czwartek, 17 stycznia 2008
Traktaty pobudzają do pytań o Jezusa

Gospel for Asia

DELHI, INDIE (ANS) — Keram Naidu wie o tym, że traktaty ewangelizacyjne są wspaniałym narzędziem.
Wie również, że te traktaty mogą wywoływać liczne pytania, na które oni odpowiadają. Gdy udziela biblijnych odpowiedzi na te pytania, życie ludzi zmienia się.

ewang
Misjonarze GFA szukają możliwości dzielenia się
Ewangelią ze wszystkimi grupami ludzi i na wiele różnych sposobów.

Keram jest misjonarzem
Gospel for Asia służącym w kilku dużych wioskach na pograniczu stolicy Indii,
Delhi.

Keram wykorzystauje różnorodne metody dzielenia się miłością Jezusa z różnymi ludźmi tutaj. Jedną z nich dającą wspaniałe wyniki jest rozdawanie ewangelizacyjnych traktatów.

Pewnego dnia muzułmańska rodzina przyjęła traktat zatytułowany „Poszukiwanie Prawdy”. Kobieta z tej rodziny powiedziała Keramowi, żepieśn
traktat miał na nią duży wpływ. Inna muzułmańska rodzina zaprosiła Kerama,a by im opowiedział więcej na temat Ewangelii, po tym, gdy otrzymali traktat.
Później zaprosili go do swego domu i mógł dalej uczyć ich o zbawienie i o tym, co Biblia mówi o Jezusie. Kram nadal prowadzi tą rodzinę przez studium biblijne.

W innym obszarze, Keram rozdawał traktaty i inne chrześcijańskie książki. Jedna rodzina zaprosiła go, aby wrócił i opowiedział im więcej o Jezusie. Tego dnia, gdy szedł do ich wioski, spotkał również Veer Goud’a, mężczyznę, który otrzymał chrześcijański śpiewnik w czasie jego poprzedniej wizyty. Veer powiedział Keramowi, że Pan dotknął jego serca przez jedną pieśń z książki i on chce iść za Chrystusem.

Dzięki temu, że Keram ma pragnienie odwiedzania tych ludzi i reagowania na ich pytania o ewangelię, jest obecnie społeczność modlitewna w tej wiosce. Co ważniejsze, jest kilka nowych dusz w Królestwie Bożym

Keram prosi o modlitwę, za tych wszystkich ludzi, którzy przyjęli Jezusa przez jego służbę , aby wzrastali w wierze i dzielili się nią z innymi. Prosi również o modlitwę za tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się pójść za Jezusem, aby zaufali Mu.

– – – – – –


Gospel for Asia (Ewangelia dla Azji) jest misyjną organizacją zaangażowaną w ewangelizację i zakładanie kościołów w niezdobytych rejonach Azji.
Obecnie Gospel for Asia wspiera działania ponad 16.000 ludzi zakładających kościoły w 10 krajach.

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.