ANS – Wybuch granatu w kościele


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com


Poniedziałek, 1 października 2007
Wybuch granatu w kościele zabił sześcioro dzieci


Ron Brackin specjalny korespondnet ASSIST News Service


KORFULLUS TOWN, SOUTHERN SUDAN (ANS) –
w czasie nabożeństwa żołnierz zdetonował ręczny granat, zabijając siebie i pięcioro dzieci, a dalsze czworo raniąc. Nie jest znana przyczyna tego incydentu.
Pastorzy Francis Ayul oraz Saphano Riak Chol, liderzy nowo uformowanego stowarzyszenia ewangelicznych baptystycznych kościołów przekazują: „Wiel. John Monykuer prowadził wieczorne nabożeństwo, gdy niezidentyfikowany mężczyzna w wojskowym stroju wszedł na zgromadzenie i zdetonował granat. Pięcioro dzieci zostało zabitych natychmiast. Czworo innych, dwójka dzieci, pastor Monykuer oraz żona pastora Michael Makuin Kuol, zostali zabrani do szpitala w pobliżu Malakal, poprzednio miasta garnizonowego nad Białym Nilem. Jedno z dzieci zmarło w sobotę rano. Pozostała trójka jest nadal w krytycznym stanie”.


Będziemy nadal badać i pracować nad szczegółami tego tragicznego wydarzenia – powiedział Persecution Project President Brad Phillips.
– W międzyczasie PPF (Persecution Project Foundation)  będzie wspierał medyczne wydatki. Prosimy o modlitwę za tych, którzy przeżyli i ich rodziny. Organizacja współpracuje z Francisem i Saphano oraz z rdzennym kościołem w regionie Górnego Nilu od 2001 roku.
Zapytałem czy atak był motywowany względami religijnymi. Pasto Ayul odpowiedział: „Nie możemy teraz spekulować, wielu wierzy, że tak.
Skupiamy się teraz na ratowaniu rannych i opiece nad rodzinami tych nowych męczenników”.
To tragiczne wydarzenie pokazuje, że nawet w 'pokojowym' Pd. Sudanie akty przemocy i prześladowania ciągle są rzeczywistością dla Chrześcijan, gdzie ponad dwa dziesięciolecia etnicznych czystek pozostawiły 2 miliony zabitych i 4 miliony przemieszczonych.


Od 1997 roku PPF pracuje nad tym, aby przynieść ulgę w kryzysie, duchową nadzieję ofiarom wojny domowej, ludobójstwa i religijnych prześladowań w całej Afryce. Ich usługa w Płd. Sudanie obejmuje Radio PEACE, główną chrześcijańską radiostację sudańską; Nakwatom Heritage Academy, która troszczy się o ponad 800 przesiedlonych, niesprawnych i sierot; prowadzi programy szkolenie pastorów i ewangelistów oraz akcje humanitarne w Jach, zajmując się ponad 60.000 tych, którzy przeżyli ludobójstwo w Darfur.—————-


Ron Brackin jest niezależnym pisarzem z Little Elm w stanie Texas. Ma ponad ćwierć wieku doświadczenia sięgającego od dziennikarstwa i sekretarza prasowego kongresu do marketingu i public relations. Jest autorem kilku książek, w tym: “Sweet Persecution” (Bethany House 1999) i „Between Two Fires” (Banner Communications 2002) „Iraq, My Handiwork” (Manara Ministries 2003) oraz „Around the World in Eighty Days: the Rest of the Story (PennyRoyal Press 2005). Ron jest obecnie dostępny do pracy jako freelancer. Odwiedź go na: www.ronbrackin.com.

topod.in

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.