ANS – Zwolnienie grupy zatrzymanych nieletnich chrześcijan – Chiny

ASSIST
News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at: www.assistnews.net
— E-mail:
danjuma1@aol.com

Poniedziałek, 3 marca 2008

Jedenastu małoletnich zatrzymanych przez Urząd Bezpieczeństwa w prowinicjiXinjinag zostało zwolnionych

Michael Ireland główny korespondent ASSIST News Service

XINJIANG, CHINY (ANS) – Jak dowiedziało się Chińskie Stowarzyszenie Pomocy [China Aid Association (CAA) ] o godzinie 22.0 czasu Pekińskiego 29 lutego 11 nieletnich i dwie kobiety zatrzymani przez Urząd Bezpieczeństwa Publicznego (PSB) w Xinjiang zostało zwolnionych przez władze i zrezygnowano z oskarżenia. Zgodnie z przekazanymi informacjami urzędnicy PSB otrzymywali liczne telefony w sprawie członków Kościoła Domowego, gdy sprawa była jeszcze w toku. Szybkie zwolnienie więźniów przypisuje się ogromnej uwadze, jaką przyciągnęła ta sprawa i szybkiej reakcji mediów kwestionujących działania rządowych urzędników. 11 nieletnich i 2 kobiety zostało zatrzymanych przez urzędników służby bezpieczeństwa podczas studium biblijnego prowadzonego w kościele domowym w okręgu Houcheng, w mieście Qingshuihe.

Około godziny 9.0 urzędnicy bezpieki przerwali spotkanie i zatrzymali tych nieletnich wraz z panną Fun Jun (41), właścicielką domu, oraz panną Lu Lanxiang (42). Młodzież w wieku 16-17 lat została doprowadzona do biura PSB w Qingshuihe w zimny dzień i nie pozwolono im zabrać odpowiednich ubrań. Źródła zbliżone do CAA podają, że 16 letnia Lou Nan, córka pastora Lou Yuangi, który jest pastorem tego kościoła domowego, jest jedną z zatrzymanych. Pastor Lou Yuangi nie był obecny w czasie zatrzymania tych członków grupy. Pastor Lou został zatrzymany 20 października 2006 roku wraz z trzema innym pastorami za organizowanie Kościoła Domowego. Wszyscy czterej odsiedzieli 32 dniowy wyrok, w czasie którego byli codziennie ciężko bici przez strażników i współwięźniów.
13 członków obecnie przebywa w miejskim areszcie PSB w Quingshuihe pod zarzutem „nielegalnego zgromadzenia religijnego”. Rodzinom odmówiony zgody na widzenia.

China Aid Association, Inc.

Tel: (267) -205-5210

Fax: (432)-686-8355

E-mail: info@ChinaAid.org

Websites: www.chinaaid.org ; www.monitorchina.org

___________________________

Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995.
Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na:
Michael’s Wor(l)d BLOGS

topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.