BC_03.03.08 Służba Jedni Drugim

logo

3 marca 2007

Dzisiejsze rozważania zaczerpnięto z:
Usługiwanie Jedni – Drugim
Chip Brogden

http://www.theschoolofchrist.org/articles/need.html

Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie (Ef. 4:32)

Każdy chrześcijanin jest powołany do usługiwania innym. Mamy kochać
siebie nawzajem, służyć jedni drugim, poddawać się sobie nawzajem, pouczać się wzajemnie, zachęcać i pomagać, przebaczać, i tak dalej. To jest nasza duchowa służba. Jest to twoja służba dla Ciała Chrystusa i podstawa działania każdego duchowego daru, który działa. Ludzie pytają mnie stale: „Skąd mam wiedzieć, że zostałem powołany do służby?” Odpowiadam, mówiąc, że zdecydowanie zostałeś powołany do tej służby.
Oni myślą, że jestem może prorokiem czy też widzę coś, czego oni nie mogą zobaczyć. Wtedy muszę im wyjaśnić,że wszyscy zostaliśmy powołani do służby Jedni Drugim. Nie ma wyjątków. Jak to będzie funkcjonowało w życiu poszczególnej jednostki, jest cudowną tajemnicą, którą musi ona sama odkryć dla siebie. Tylko nie szukaj jakichś wielkich rzeczy, od których chciałbyś zacząć, po prostu znajdź jakiegoś brata lub siostrę i zacznij praktykować służbę jedni-drugim.

Inni będą pytać: „Lecz skąd mam wiedzieć, czy Bóg nie powołuje mnie do pełnoetatowej służby?” Odpowiadam im, że On powołuje nas wszystkich do pełnoetatowej służby Jedni Drugim. Brakuje mi takiej strony w Biblii, która mówi o częściowym oddaniu. Nie ma czegoś takiego jak częściowa służba, częściowy sługa/duchowny, czy częściowy chrześcijanin. Albo pochłania to cały czas, albo wcale.


Subscribe to these daily messages:
http://www.TheSchoolOfChrist.Org/join.html

раскрутка

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.