ANS_4 przypadki prześladowań tygodniowo rejestruje się w Indiach


ASSIST News Service (ANS) –
PO Box 609, Lake Forest, CA 92609-0609 USA

Visit our web site at:
www.assistnews.net

— E-mail:

danjuma1@aol.com

Czwartek 22 listopada 2007

Dan Wooding, założyciel ASSIST Ministries

Dayal

Dr. John Dayal


NEW DELI, INDIE (ANS)
– Na terenie całych Indii rejestruje się co najmniej 4 przypadki prześladowań chrześcijan każdego tygodnia, jak podaje w zebranych przez siebie statystykach dr John Dayal, członek National Integration Council. Daya, znany dziennikarz, który ma pozycję seniora w wielu różnych indyjskich domach prasy jest obecnie prezesem All India Catholic Union (Katolickiej Unii Indii). Do 17 listopada ilość okrucieństw dokonanych przeciwko chrześcijanom w tym roku, 190, przekroczyła całkowitą ilość rekordowych lat 2006 i 2005, wskazując na stały wzrost prześladowań tej grupy społecznej, jak donosi

www.theindiancatholic.com

.


Raport cytowany przez dr Dayala mówi: „Ofiary te obejmują członków niemal wszystkich chrześcijańskich denominacji istniejących w tym kraju, katolików, protestantów i ewangelików. Są nimi zakonnicy, zakonnice, kapłani, niezależni pastorzy, żony pastorów, wierzący, studenci szkół biblijnych i zwykli ludzie. W zakresie przemocy są grożenie śmiercią, napady z bronią, molestowanie seksualne, nielegalne więzienie i ciężkie obrażenia. Te liczby nie obejmują przypadków, które nie zostały zarejestrowane przez All India Christian Council, All India Catholic Union, GCIC, Evangelical Fellowship of India oraz Christian Legal Association.”
Jak przekazuje dr Dayal, który jest członkiem National Integration Council, rządu Indii: „są inne przypadki, które do mnie dotarły, ale biorące w zdarzeniach grupy czy pastorzy zdecydowali nie podawać tego na policję lub starajać się o anonimowość ze względu na strach przed atakami na rodziny niewinnych ludzi. Szczególnie dzieje się to w Madhya Pradesz i Orissa”.
Sprawozdanie Indian Catholic mówi, że ta „liczba nie zawiera szeroko rozpowszechnionych incydentów”, które Dayal nie chce zaliczyć jako „przemoc”, lecz z pewnością wskazują one „religijną nietolerancję, bigoterię, socjalną dyskryminację i ostracyzm – jakie w wielu częściach stanów w niższych partiach Himalai [Himachal, Uttarakhand, part of Jammu and Kashmir, Sikkim], Orissa i innych plemiennych obszarach mają miejsce”. Dayal mówi, że są to takie uciski jak odmawianie dzielenia się w społeczności produktami leśnymi z tymi, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo, odmawianie chrześcijanom cywilnych i socjalnych korzyści, szczególnie Dalitom, w wielu częściach kraju, odmowa dostępu do spotkań organizowanych przez społeczności, oficjalny jak i nieformalny zakaz sprzedaży Biblii i dystrybucji traktatów w miejscach, gdzie religijne traktaty i broszury innych wiar są swobodnie rozdawane.


„Ta lista nie obejmuje również anty chrześcijańskich przestępstw popełnianych z nienawiści, nie ma tutaj również tych chrześcijan, którzy padli ofiarami wraz z innymi, jak w przypadku policyjnych akcji w Chhattisgarh, Orissa, Madhya Pradesh  czy innych miejscach, jak wysiedlenie Plemion z powodu działań rządowych, samobójstw farmerów w Andhra i Maharashtra spowodowanych nieurodzajem czy długami. – mówi dr Dayal.
– Niemniej, chrześcijańska społeczność przyznaje się do długu wdzięczności wobec cywilnej ludności Indii, swoich braci i sióstr”.


Ludzie należący do władz i liderzy niektórych partii, nie są tak bardzo zainteresowani mikro-społecznościami, które trudno jest namierzyć na ich politycznym radarze, ponieważ nie liczą się oni jako elektorat w większości stanów, pomijając może Tamil Nadu i Kerala oraz mikro stany Goa, Nagaland, Meghalaya i Mizoram, które mają wpływ na ogólny skład niższej izby parlamentu (Lok Sabha). „Tak naprawdę, liderzy partii Bharatiya Janata i główna organizacja Rashtriya Swayamsewak Sangh, niemal codziennie przemawiają przeciw Kościołowi, podczas gdy militarne organizacje takie jak Bajrang Dal, Akhil Bharatiya Vanvasi Kalyan Ashram i inne osiągają maksimum w swej kampanii nienawiści”. Evangelical Fellowship of India obchodziło Narodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół w niedzielę, November 18, 2007.


Dan Wooding jest brytyjskim dziennikarzem, zdobywcą licznych nagród, mieszkającym obecnie wraz z żoną, Normą, w Południowej Kaliforni.
Jest założycielem i międzynarodowym dyrektorem ASSIST (Aid to Special Saints in Strategic Times) oraz  ASSIST News Service (ANS). Przez 10 lat był komentatorem sieci radiowej UPI w Waszyngotnie. Wooding jest autorem około 42 książek. Ostatnia, to jego autobiografia „From Tabloid to Truth”, która została opublikowana przez Theatron Books. Książkę można zamówić na:

www.fromtabloidtotruth.com

.


danjuma1@aol.com.

сколько стоит seo продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.