Codzienne rozważania _08.05.2014 – Wróbel

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Czy nie sprzedaje się pięciu wróbli za dwa grosze? A ani o jednym z nich Bóg nie zapomina. Nawet wszystkie włosy na głowie waszej są policzone. Nie bójcie się! Więcej znaczycie niż wiele wróbli” (Lu 12:6-7).

Jeśli śledzisz moje posty to zauważysz, że wróbel jest trzecim Bożym stworzeniem, które w tym tygodniu wziąłem pod lupę. Zastanawialiśmy się na nad żabą, następnie orłem a teraz przyjrzymy się wróblowi.

Na świecie jest ogromna ilość wróbli lekko fruwających wśród krzaków i skaczących po ziemi. Dla człowieka prawie niemożliwie jest odróżnienie ptaków siebie. Rozróżniamy gatunki, lecz nie jednostki. Bóg zna nie tylko te, które obecnie żyją, lecz również te, które kiedykolwiek żyły.

W dzisiejszym fragmencie Pisma znajduje się dodatkowa informacja, a chodzi o włosy na naszych głowach. Bóg je wszystkie policzył. Kiedyś miałem ich znacznie więcej niż obecnie! Niemniej bez względu na ich ilość, Bóg zna nas tak dobrze, że możemy Mu zaufać.

Ten drobny wróbelek uczy nas wartościowej lekcji: BÓG ZNA NAS OD ŚRODKA I Z ZEWNĄTRZ! ZOSATLIŚMY PRZEZ NIEGO ZAPROJEKTOWANI I ON KARMI NAS SWOIM SŁOWEM! Pamiętajcie zawsze słowa z Księgi Przypowieści 3:5-6: „Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!”.

Niech was Bóg błogosławi, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem

Pasto Cecil

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.