Wizja dla Izraela_09.05.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 9 maja 2014

…gdyż przyjdzie jak ścieśniona rzeka, na którą napiera powiew Pana“ – Iz59,19.

TEL AVIV JEST NAJWIĘKSZĄ ŻYDOWSKĄ METROPOLIĄ – Jak podały media Tel Aviv jest największym skupiskiem żydowskim na świecie. Demograficzne badania Sergio Pergola z Ministerium Jerozolimy i Diaspory pokazały, że w rejonie Tel Avivu (i Jaffy) i regionie Gush Dan w środkowym Izraelu mieszka 3.120.900 Żydów. Drugim co do wielkości skupiskiem jest Nowy Jork gdzie mieszka ok. 2,1 mln Żydów. Ciągłe zmniejszanie się żydowskich mieszkańców spowodowało, że mieszka tam tylko ok. 5,4 mln Żydów (Israel National News).

IZRAELSKI EKSPORT WZRÓSŁ OD 1948 R. 16.000 RAZY – Od powstanie nowoczesnego państwa Izrael eksport wzrósł szesnaście tysięcy razy, i to od wówczas ok. 6 milionów dolarów do ok. 95 miliardów dolarów (to jest ok. 68 mld. Euro). Dane te opublikował w poniedziałek izraelski instytut eksportu. Największy wzrost odnotowano w 1990 r.; od tego czasu wzrósł on jeszcze 5,5 krotnie (Arutz 7).

IZRAEL – TO CUD – W mowie kończącej święto narodowe prezydent Shimon Peres wezwał wszystkich Izraelczyków do pilnej pracy nad pokojem ze swoimi sąsiadami. „Marzenie o powstaniu państwa blednie, jeśli porówna się co w tym czasie Izrael osiągnął” – stwierdził prezydent. „Nigdy nie byliśmy w stanie wyobrazić sobie, że kiedyś w Izraelu zamieszka osiem milionów ludzi, a w nauce stanowić będziemy czołówkę, także i to było niewyobrażalne, że będziemy posiadać wyborową armię, która nas obroni, albo to że będziemy mieli doskonałą młodą generację, która stara się o pokój. Pod wieloma względami Izrael jest cudem. Dzisiaj możemy być dumni z naszego kraju, ale nie możemy spoczywać na laurach. Nasza misja nie jest skończona i musimy pilnie pracować w celu osiągnięcia pokoju ze wszystkimi naszymi sąsiadami. Musimy chronić nasze państwo i musimy dalej mieć marzenia, bo marzenia są najlepszym sposobem do zyskania lepszej rzeczywistości. Kiedy będziemy w to wierzyć, wtedy się to spełni.”(Jerusalem Post) „A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy“ – Hebrajczyków 11.

RODZINY OFIAR ATAKÓW TERRORYSTYCZNYCH PRZERWAŁY PRZEMÓWIENIA W DNIU PAMIĘCI – Demonstranci byli wściekli z powodu decyzji Izraela o zwolnieniu arabskich więźniów skazanych za terroryzm w ramach prowadzonych pod egidą USA rozmów pokojowych, przerywali więc przemówienie Benjamina Netanjahu, kiedy chciał właśnie mówić z okazji święta pamięci o ofiarach terroru. Demonstranci byli ludźmi, których bliscy zostali zabici w atakach terrorystycznych. „Panie premierze, zwalnia pan morderców naszych dzieci” – wołał jeden z

rodziny, kiedy Netanjahu wszedł na podium by przemawiać. Wielokrotnie rodziny ofiar terroru wyrażały swoje niezadowolenie z decyzji Izraela. Ale gest ten pod adresem PA przed rozpoczęciem rokowań nic nie dał. Teraz więc ludzie z krwią na rękach są wolni. Netanjahu powiedział, że wiedział wprawdzie o tym że demonstranci będą mu przerywać, był jednak zdecydowany wziąć udział w ceremonii. Dodał, że jego rząd musi podejmować wiele trudnych decyzji i szanuje punkt widzenia pogrążonych w żalu rodzin. „Wiedziałem, że spotkam was tutaj, ale przyszedłem by być po waszej stronie – w tym dniu pamięci ofiar” – powiedział Netanjahu (Jerusalem Post). Proszę módlcie się za rodziny ofiar terroru. One i wielu innych Izraelczyków ciągle czują ból i są bardzo rozgniewani, że mordercy ich bliskich w ramach „gestu dobrej woli” zostali wypuszczeni.

AKONIS Z WIZYTĄ U MERKEL – Kiedy członek Knesetu Ofir Akonis spotkał się z kanclerz Angelą Merkel powiedział jej: „Tak samo jak wy nie chcecie ponownie podzielonego Berlina, tak my nie chcemy podzielonej Jerozolimy”. Akonis podczas wizyty w Niemczech powiedział jeszcze: „Jest w Europie nowy trend bojkotowania Izraela. Jestem zadowolony, że Niemcy zajęły stanowisko odmienne, ponieważ bojkot powoduje, że pokój wypertraktować jest jeszcze trudniej“ (Jerusalem Post).

BOKO HARAM GROZI SPRZEDANIEM DZIEWCZYNEK – Komendant stojącej w związku z Al Kaidą islamistycznej grupy, która w kwietniu w Nigerii porwała 300 dziewczynek chrześcijańskiego pochodzenia, chce sprzedać je jako niewolnice. W wideo szef bandy terrorystycznej Abubakar Shekau – Boko Haram powiedział: „Uprowadziłem wasze dziewczynki. Sprzedam je na targu, tak mi dopomóż Allah”. Śmiejąc się dodał, że jest rynek do handlu ludźmi. Allah miał mu powiedzieć, by je sprzedał. Boko Haram ma na koncie niezliczoną ilość zamachów na chrześcijan i na instytucje państwa, czasem także na muzułmanów, którzy sprzeciwiają się terrorowi grupy. Takie masowe porwanie nie zdarzyło się po raz pierwszy. Przed dwoma tygodniami dziesiątki dzieci w internacie zostało zaatakowanych i zabitych. Już w 2013 roku terroryści z Boko Haram zabili 50 uczniów podczas ciszy nocnej; w lipcu żywcem zostało spalonych w szkole 29 nauczycieli i uczniów.(Arutz 7).

ULEWNY DESZCZ – Po pięciu dniach ekstremalnych upałów i suszy w środę izraelskie niebo przecięły błyskawice w towarzystwie nocnych opadów, które trwały jeszcze w czwartek. Padało w całym kraju, częściowo z wyładowaniami i niespotykanie niską temperaturą. Wprawdzie w maju deszcz nie jest nic niezwykłym ale zwykle pada on tylko w niektórych miejscach a ilość opadów jest niska. W czwartek padało na całym obszarze i niezwykle obficie – 30-60 mm (Jerusalem Post).

ANKIETA: 2/3 WSZYSTKICH IZRAELCZYKÓW ZA ZAMROŻENIEM ROZMÓW POKOJOWYCH- Około 68% wszystkich izraelskich Żydów jest za decyzją rządu, by odłożyć rozmowy pokojowe z arabami z PA, kiedy organizacje terrorystyczne Hamas i Fatah podpisały porozumienie o współpracy. Wynika tak z opublikowanego w środę indeksu pokojowego. Około 27% było przeciwnych takiej decyzji. Jednocześnie 73% pytanych wyraziło się optymistycznie jeśli chodzi o przyszłość Izraela; 24% przeciwnie – są pesymistycznie nastwieni. (Jerusalem Post)

EKSPLOZJA DOPROWADZIŁA DO ZAWALENIA SIĘ HISTORYCZNEGO HOTELU W SYRII – Potężna eksplozja w tunelu spowodowana przez rebeliantów doprowadziła do zawalenia się historycznego hotelu naprzeciwko cytadeli z XIII stulecia. Na amatorskim wideo widać chmurę dymu, która formuje się w grzyb nad największym syryjskim miastem, kiedy Carlton Hotel wali się. Szyby okien i inne przedmioty leciały setki metrów w powietrzu. Ładunek wybuchowy w tunelu pod 150 letnim osmańskim hotelem doprowadził do jego całkowitej ruiny. Dziesiątki ludzi zginęło w tym także wielu żołnierzy reżymu.(VOA) „Będzie to człowiek dziki, ręka jego będzie przeciwko wszystkim, a ręka wszystkich będzie przeciwko niemu, i będzie nastawał na wszystkich pobratymców swoich“ – 1. Mojż. 16,12.

NIEDŹWIEDŹ BRUNATNY OPEROWANY W IZRAELU – Chodzi o pierwszą na świecie operację kręgosłupa tak wielkiego niedźwiedzia, powiedziała rzeczniczka Safari ZOO koło Tel Avivu. 19 letni syryjski miś o imieniu Mango waży około 250 kg powiedziała Sagit Horowitz agencji DPA. „W ostatnich latach zauważyliśmy, że Mango nie chodzi dobrze i śmiesznie biega” – stwierdziła Horowitz. Podczas badania pod narkozą zdiagnozowano uszkodzenie dysku kręgowego. „Zdecydowaliśmy się mimo ryzyka spróbować poprawić mu życie”. 15 współpracowników razem podniosło ciężkie zwierzę na stół operacyjny, wyjaśniła rzeczniczka. „Sama operacja trwała 5 godzin by dostać się tylko do kręgosłupa” – powiedziała. „Musiały być przecięte wiele warstw grubych mięśni”. Obecnie niedźwiedź jest w fazie wybudzania. „Na razie nie chce nic jeść, ale mamy nadzieję, że wkrótce stanie na nogi” – powiedziała Horowitz (Safari-Zoo Ramat Gan, www.infranken.de).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi, a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Informacje o datkach:

tłum z niem. MWN– Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi, a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Informacje o datkach:

Przelewy międzynarodowe Vision für Israel e.V.

Stadtsparkasse München

IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

BIC: SSKMDEMMXXX

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy Barry, Batya i Team VfI

tłum z niem. MWN

aracer

One comment

 1. Jeden ze znanych ewangelistów powiedział ,że rak to nie choroba lecz zmaterializowany demon.
  Opinia ta potwierdza się w przypadku Izraela, ponieważ „rakiem „Izraela jest zgraja bandytów zgromadzonych z różnych krajów arabskich by zniszczyć Izraela, a nazwana przez świat „narodem palestyńskim”
  Ten „rak” chce podzielić, a potem zniszczyć państwo Izrael.
  Wtórują temu wszystkie nacje, które nie mogą znieść faktu, że naród Izraela jest znowu silny i mądry, a większość światowych zasobów finansowych jest w rękach Żydów.
  Nie ma racji ten, kto sądzi, że Bóg odwrócił się od Izraela.
  To niestety Izrael odwrócił się od Boga .
  Ale ma Pan w” narodzie wybranym” tych ,którzy należą do Niego .
  Boże błogosław Izraela.!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.