Codzienne rozważania_03.12.10 Królewscy Ambasadorzy

James Ryle

A idą, głoście wieść: Przybliżyło się Królestwo Niebios” (Mat. 10:7).

To  przesłanie nie zmieniło się. Pierwszy mówił to Jan Chrzciciel, jako zwiastun Pana Jezusa. Następnie Sam Jezus rozpoczął swoją własną służbę tą samą deklaracją, a teraz upoważnia Swoich uczniów, aby nieśli dokładnie to samo przesłanie, wszędzie dokądkolwiek pójdą.  A mówiąc dokładniej: dokądkolwiek my pójdziemy.  Jest to ważne rozróżnienie, ponieważ jeśli przystąpimy do tego wezwania głoszenia Królestwa skupieni na tym, gdzie idziemy przekazać przesłanie to, gdy już tam się znajdziemy, okaże się, że straciliśmy wszystkie okazje, które czekały na nas po drodze. A tak prawdę mówiąc właśnie tam, po drodze, najczęściej przejawia się Królestwo Boże. Byłoby poważnym błędem tak skupić się na tym, co Bóg zamierza zrobić później, aby stracić to, co Bóg robi właśnie w tej chwili.

Tak więc, gdy idziesz, głoś; nie czekaj, aż dotrzesz na miejsce, ponieważ do tej pory kazanie nie będzie niczym więcej, jak tylko zwykłym kazaniem, a czy już nie dość ich słyszeliśmy do tej pory! Gdzieś po drodze, w miarę upływu lat, doszliśmy do wniosku, że uporządkowane nabożeństwa w niedzielny poranek prawdopodobnie spełniają wymagania zlecenia przekazanego nam przez Mistrza i każdego dnia tracimy możliwość obserwacji działania Królestwa Bożego wokół nas. Królestwo Boże to nie tylko słowo, lecz również moc. Jezus powiedział im, aby nie tylko ogłaszali królestwo, gdy idą, lecz aby również demonstrowali je tym, co robią. Innymi słowy: Pan chce, abyśmy stali się środkiem przez który będzie wyrażał Swoją moc, która zmienia stan rzeczy z tego, co jest, na taki, który Bóg chce widzieć.

Jak Ojciec Mnie posłał, tak Ja was posyłam” – powiedział Jezus (Jn 20:21). Apostoł Paweł napisał: „Jesteśmy więc ambasadorami zastępującymi Chrystusa, jak gdyby przez nas Bóg upraszał. Jako zastępujący Chrystusa prosimy: „Pojednajcie się z Bogiem” (2Kor. 5:20). Niewiele jest miejsc, które równie precyzyjnie podsumowują nie tylko nasza misję, lecz i nasze przesłanie.

Jesteś królewski ambasadorem Królestwa Bożego i gdziekolwiek idziesz wypełnia ta misję i ogłaszaj to przesłanie: „Przybliżyło się Królestwo„. Wśród codziennej działalności po prostu mów ludziom dobrą nowinę o tym, że panująca moc Boża jest dostępna, aby pomóc im, bez względu na to z czym się obecnie zmagają.

эффективное продвижение поисковая оптимизация сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.