Codzienne rozważania_04.07.2012

Dla mnie życiem jest Chrystus” (Flp. 1:21).

Bardzo często zastanawia mnie, czy fakt, że nasza ogromna wiedza o Chrystusie, nasza ogromna doktrynalna świadomość nie prowadzi nas do zwycięskiej radości, nie prowadzi do czegoś z tego zaraźliwego ducha zwycięstwa, co było w Pawle, nie wskazuje na to, że jesteśmy zajęci  i przejęci czymś innym niż osobiście Chrystusem. Zdobywamy wiedzę o Chrystusie tylko dzięki mądrym książkom, na konferencjach poznania i naukowych wykładach, z historycznej wiedzy, a tymczasem, w rzeczywistości, ale poza tym wszystkim – poza książkami, konferencjami, studiami, przemowami – nie znamy miejsca odosobnienia, nie mamy historii swojej osobistej komory, stojących za tym wszystkim, nie żyjemy Samym Chrystusem a nasze życie nie wynika z Chrystusa i poznania Chrystusa. Tak dużo naszego chrześcijańskiego życia jest tylko sprawą nauczania o Nim.

Uznajemy prostotę tego słowa, lecz jesteśmy przekonani, że ty sam musisz zrozumieć, o co nam chodzi, ponieważ kiedy doktrynalnie wiesz bardzo dużo na temat Chrystusa i nagle  odkrywasz coś z Samego Pana to dostrzegasz tą ogromną różnicę. Nie istnieje nic bardziej budującego niż dojście do osobistego przeżycia Pana, poznania Pana w żywy sposób, zobaczenia jak Chrystus usługuje sercu przez Ducha Świętego. Wtedy odkrywasz, że tutaj istnieje coś znacznie więcej niż całe twoje cierpienie, i że jest to warte tego cierpienia a nawet ograbia to cierpienie ze śmiertelnego żądła. Jest to Chrystus. Paweł żył Chrystusem: „Dla mnie życiem jest Chrystus”. Co można jeszcze tutaj postawić?  Dla mnie życiem jest chodzenie na nabożeństwa! Dla mnie życiem jest mieć społeczność z innymi wierzącymi! Jeśli zostanę odcięty od nich, nie mogę żyć! Jeśli nie mogę iść na spotkanie, nie mogę żyć! Możesz umieścić tutaj cokolwiek innego: Dla mnie życiem jest uzyskanie zachęty w pracy, abym widział wyniki swej pracy! Jeśli weźmie się pod uwagę nasze wymagania, aby być zwycięzcą, dużo rzeczy da się tutaj zmieścić, Lecz Paweł spoglądał i był świadkiem tego, jak szkodzono jego pracy, jak była obrażana, zewnętrznie niszczona, jak jego starzy przyjaciele odwracali się, powątpiewali a nawet byli podejrzliwi. Ach, zobaczył wystarczająco dużo, aby pod koniec takiego życia schłodzić swoje serce przed ludźmi, lecz nie powiedział: „dla mnie życiem jest widzieć, jak moje życiowe dzieło stoi jak pomnik, nietknięte; wszyscy moi przyjaciele są wierni i wokół mnie; wiedzieć, że moje przesłanie ma uniwersalną akceptację i jest doceniane!” Nie! „Dla mnie życiem jest (gdy już to wszystko oraz wielu odeszło) Chrystus!”.

T. Austin-Sparks from: The Excellency of the Knowledge of Jesus Christ – Chapter 2 

_________________________________________________________________

3  lipca | 5 lipca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *