Codzienne rozważania_07.07.10 Tydzień w Obecności Bożej (dzień trzeci)

James Ryle

Łaska Pana Jezusa Chrystusa i miłość Boga, i społeczność Ducha Świętego niech będzie z wami wszystkimi. Amen!” (2Kor. 13:13).

Parafraza The Message Bible nazywa to: „Zdumiewająca Łaska. Ekstrawagancka Miłość. Intymna Przyjaźń”.

Mówiąc praktycznie, a ja znam to z pierwszej ręki dzięki latom osobistego doświadczenia, możesz wejść do tej pełni przez: 1) spędzanie czasu z Biblią, 2) spędzaniu czasu z prawdziwymi chrześcijanami, oraz 3) spędzaniu czasu w miejscu zwanym Modlitwą.

Pozwólcie, że wyjaśnię to nieco dokładniej.

Po pierwsze: zacznij spędzać wartościowy czas czytając Biblię i myśląc o tym, co tam odkrywasz, a nie minie wiele, gdy spotka cie niezaprzeczalna, nieomylna, niezapomniana obecność Pańska. W miarę jak będziesz czytał coraz więcej i więcej, będziesz odkrywał coraz głębszy wgląd w Zdumiewającą Łaskę Pana Jezusa Chrystusa.  Bóg pokaże ci jak obficie ubłogosławił cię nadzwyczajnymi darami i zdolnościami przez Jezusa, jak też mocą do wykonania Jego woli. Będziesz doświadczał Jego umacniającej Obecności, dzięki czemu staniesz się tym, do czego powołał cię Bóg i poprowadzi cię do przeżycia tego, do czego On cię powołał.  Twoje wyznanie będzie takie samo jak apostoła Pawła: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia, Chrystusie Jezusie!” To jest prawda!

Gdzie indziej Paweł powiedział to w ten sposób: „Ale z łaski Boga jestem tym, czym jestem, a łaska jego okazana mi nie była daremna, lecz daleko więcej niż oni wszyscy pracowałem, wszakże nie ja, lecz łaska Boża, która jest ze mną” (1Kor. 15:10).

Im więcej czasu spędzisz grzebiąc w bogactwach Słowa, tym więcej SŁOWA przyjdzie, aby żyć w tobie. Odkryjesz, że żyjesz w „cudownej łasce Pana Jezusa Chrystusa”. Być może lepiej byłoby to powiedzieć tak: „Odkryjesz cudowną łaskę Pana Jezusa Chrystusa, żyjącą w tobie i przez ciebie wyrażającą się innym”.

To jest pierwszy krok. Krok drugi jutro,…

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *