Codzienne rozważania_08.05.2013

Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się” (Mal.3:6).

Dla nas władza ciemności jest czymś bardzo realnym. Doświadczamy tego i gdybyśmy mieli skapitulować wobec niej, będzie to nasz koniec. Pan próbuje doprowadzić nas do tego zderzenia z autorytetem ciemności, a jeśli poddamy się mu, skapitulujemy, przyjmiemy, jesteś pobici. Jeśli należymy do Pana, Chrystus jest w nas i Chrystus jest najwyższy, a my mamy iść dalej nawet wtedy, gdy nie czujemy, bądź mamy bardzo złe odczucia; gdy wydaje się, że ostatnią rzeczą jaką powinniśmy zrobić to mówić to, jednak mówimy, ponieważ jest Boży fakt, a gdy my zaczynamy potwierdzać Boże fakty, dzięki temu wygrywamy.

Wierzący wiedzą o tym, co to znaczy, gdy przeciwnik stara się nakłonić ich do przyjęcia władzy ciemności. Stój na gruncie Bożej prawdy. Bóg nie zmienia się wraz z uczuciami, Bóg nie zmienia się wraz z naszą świadomością. Całe nasze życie jest poddane zmianom szybszym niż pogoda, lecz On rządzi niezmiennie. On jest „taki sam wczoraj i dziś i na wieki„. Jeśli więc On przebywa we wnętrzu, przyszedł, aby pozostać, a zwycięstwo jest w wierze – w wierze w tą prawdę, staniu na tym gruncie, trzymaniu się tego – a my musimy przenieść to aż do ostatecznej i pełnej prawdy: On jest Panem wszystkiego, „Głową wszelkiej zwierzchności i mocy„. Szatan będzie czasami próbował sprawić, abyśmy uwierzyli, że to on dominuje, on panuje, lecz od Kalwarii, już tak nie jest; to my mamy władzę.

T. Austin-Sparks from: The Centrality and Supremacy of the Lord Jesus Christ – Chapter 4

_________________________________________________________________

07 maja | 09 maja

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

 


aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.