Codzienne rozważania_09.02.10 „BŁOGOSŁAWCIE”

Opis nowej pracy – BŁOGOSŁAWCIE!

James Ryle

A to czyńcie bez żadnych wyjątków; żadnego odwetu, żadnego ciętego sarkazmu. Wręcz przeciwnie zaś: błogosławcie! Będzie bowiem błogosławieni jak też otrzymacie błogosławieństwo” (1Ptr. 3:9, The Message).

Zostaliśmy powołani do tego, aby wieść wzorowe życie, takie, które inspiruje innych do naśladowania. W świecie, w którym powszechne jest „zniechęcanie”, my zostaliśmy powołani, aby „budować”. O ile inni są zuchwali, my służymy; gdy oni przeklinają, my błogosławimy; gdy oni podnoszą ręce i ranią, my podnosimy nasze, aby pomagać i uzdrawiać. To jest zadanie zlecone nam przez Jezusa. Wyzwaniem jest to, że zostaliśmy umieszczeni w świecie, w którym brak jest wzorów godnych naśladowania. Od Main Street do Back Streets; od Broadway do Belt-Way; od Wall Street do Waysides – wyzwiska, wskazywanie palcem, obwinianie, oszczerstwa i sarkazm są standardem. Żyjemy w dojrzałym świecie przepełnionym dziećmi ze szkolnego podwórka.

Pan dał nam więc pracę: „BŁOGOSŁAWCIE”, mówi każdemu z nas -„To jest wasza praca: macie błogosławić”. Po czym dodaje tą wspaniałą obietnicę: „BĘDZIECIE błogosławieni jak też OTRZYMACIE błogosławieństwo„. Wykonywanie tego, do czego nas Pan powołał jest wielką korzyścią; korzyścią na dziś i błogosławieństwem na wieczność. Z drugiej strony pozostaje tylko ból serca i tragedia, jeśli porzucamy drogi Pańskie, aby iść drogami tego świata.

Przypomina mi to bardzo obrazowy sen, który przyśnił mi się kilka lat temu. Zajrzyjcie tu jutro, ponieważ opowiem wam o nim, a wtedy sami zdecydujecie jak zająć się „zleceniem błogosławieństwa”, które Pan dał każdemu z nas.

Do zobaczenia jutro.сайта

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.