Codzienne rozważania_12.03.2014 – wieczna wartość

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

 „Czy nie sprzedaje się pięciu wróbli za dwa grosze? A ani o jednym z nich Bóg nie zapomina. Nawet wszystkie włosy na głowie waszej są policzone. Nie bójcie się! Więcej znaczycie niż wiele wróbli” (Lu 12:6-7).

Obawiam się, że często nie rozpoznajemy tego, jak wielką wartość ma dla Boga życie ludzkie. Możemy bardzo nonszalancko traktować to, co znaczy nasze życie i świadectwo dla tych, którzy jeszcze nie przyjęli Chrystusa. Zbyt często jednak wydaje się, że po prostu wstrząsamy tylko ramionami, niezainteresowani tym czy przyjmą, czy nie – cóż to za wielka sprawa jedna decyzja więcej?

Zatrzymajmy się na chwilę i spróbujmy wyobrazić sobie okropieństwo piekła. Jeśli potrzebujesz pomocy, pozwól, że podzielę się z tobą fragmentem z Ewangelii Łukasza 16:23-24: „A gdy w krainie umarłych cierpiał męki i podniósł oczy swoje, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. Wtedy zawołał i rzekł: Ojcze Abrahamie, zmiłuj się nade mną i poślij Łazarza, aby umoczył koniec palca swego w wodzie i ochłodził mi język, bo męki cierpię w tym płomieniu”.

Możesz sobie wyobrazić męczarnie, które były tak wielkie, że nawet dotknięcie wody spieczonym językiem przyniosłoby ulgę? A teraz pomyśl o tej koncepcji, że to cierpienie będzie trwało wiecznie!

Tutaj nie ma miejsca na zabawę, mamy do czynienia z wartościami, które są wieczne. Nasze zachowanie musi być odpowiednie do naszych słów, aby pobudzało w sercach zgubionych pragnienie do podjęcia tego wiecznego wyboru, który oznacza niebo!

Niech was Bóg błogosławi obficie, gdy wy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – Pastor Cecil

deeo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.