Codzienne rozważania_15.01.2014 – Zwycięstwo

Cecil_EV

Pastor Cecil A. Thompson

Teraz wiem, że Pan wybawia pomazańca swego. Wysłucha go z nieba swego świętego Przez potężną pomoc prawicy swojej” (Ps 20:6).

Były takie czasy, gdy sportowe zdarzenia były rzeczywiście sportowe, lecz obecnie wydaje się to odległym wspomnieniem. Światowy sport stał się tak wielkim biznesem, że nawet uniwersytecki trener jest często lepiej opłacany niż rektor tegoż uniwersytetu. Wyrzuciwszy to z siebie, mogę pisać dalej.

Gdy zostaje dobyty punkt, widzowie wybuchają wielkim entuzjazmem, szczególnie wtedy, gdy jest decydujący o zwycięstwie. Nawet mając wyłączony dźwięk, łatwo jest po reakcjach zawodników i fanów poznać, która drużyna zwyciężyła. Zwycięzcy są szczęśliwi i radośni, podczas gdy przegrani są smutni i zniechęceni. Nigdy nie widziałem radości w zespole, który właśnie przegrał.

W czasie, gdy odbywają się mistrzostwa i liczne dodatkowe gry, kibice noszą bluzki z emblematami ulubionych zespołów, a nawet malują się w kolory ich zespołów. Wykrzykują: „Damy radę!” nawet jeśli sami są słabi i bez umiejętności. Po prostu utożsamiają się ze swoim zespołem i chcą czuć się jego częścią.

Bóg pozwala na to, abyśmy uczestniczyli w błogosławieństwie, jakim jest udział w Jego zwycięskiej drużynie. Bez względu na to, jak silni są przeciwnicy wokół nas, musimy wrócić do Słowa Bożego i przekonać się, kto wygrywa. ZWYCIĘSTWO należy do nas! Jezus wygrywa!

Niech was Bóg obficie błogosławi, gdy błogosławicie innych słowem i czynem!

– – – Pastor Cecil

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.