Codzienne rozważania_15.03.2013

nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego, a przyoblekli nowego, który się odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz Tego, który go stworzył” (Kol. 3:9/10).

Sam Chrystus, gdy jeszcze był tutaj, upewniał wszystkich, aby wiedzieli, że gdy już raz wejdą w te drzwi czy na tą prostą i wąską drogę, znajdą się w kłopotach. Może to brzmieć bardzo przerażająco, szczególnie dla was, młodzi chrześcijanie, którzy nie odeszliście od tych drzwi jeszcze daleko, chcę to jasno powiedzieć: Pan Jezus nigdy nie zwodził nikogo w tej sprawie, nigdy. Mówił ludziom to, że „iść za Nim”, jak to ujmował w tamtym czasie, wplącze ich w trudności, cierpienia, prześladowania i próby na całe życie. Jest z tym związany koszt, bardzo wysoki koszt.  Powinniśmy to odkryć, że o ile są pewne wynagrodzenia, ponieważ bez wątpienia są wynagrodzenia w tym życiu oraz wspaniałe nagrody w wieczności, nie jest to droga żadną miarą łatwa dla naturalnego człowieka. Dzieło Ducha Świętego jest drastyczne, ekscytujące i bardzo  doświadczające nasze ciało. Nie błądź: konieczna będzie cała energia jaką ma Duch Święty, aby wykonać to dzieło. Tak rzeczywiście będzie. Tak więc Pan Jezus nie pozostawił nam żadnych wątpliwości w tej sprawie.

Zwróć jednak uwagę, i cieszy mnie to, że apostoł Paweł ujął to w taki sposób, ponieważ jest to tak prawdziwe doświadczenie: „Nowy człowiek odnawia się ustawicznie”. Zauważ: najpierw precyzyjne i ostateczne transakcja „zewlekliście ”  a następnie „założyliście”, lecz teraz odbywa się praca, która nie jest jakimś jednorazowym dziełem jednej chwili i jednego dnia, lecz czymś co stale trwa w nas.


 T. Austin-Sparks from:  God’s Supreme Interest in Man – Chapter 3

____________________________________________________________________________________________________

15 marca| 17 marca

Posty Open Windows zostały wybrane z dzieł T. Austin-Sparksa. W niektórych przypadkach są to skróty. Wstępne wersety i towarzyszące biblijne cytaty zostały wybrane przez redaktorów witryny Austin-Sparks.net i nie zawsze występują w oryginalnym tekście. Zachęcamy do przekazywania, drukowania i dzielenia się tym przesłaniem z innymi. T.Austin-Spraks chciał, aby to co zostało otrzymane za darmo, było darmo dawane, jego przesłanie nie posiada praw autorskich. Tak więc prosimy, jeśli zdecydujesz się dzielić tym z innymi, uszanuj jego wolę i oferuje je za darmo, bez żadnych opłat i wolne od praw autorskich.

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.