Codzienne rozważania_18.06.2013 – Przestarzały

Pastor Cecil A. Thompson

Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie” (Mat 5:17-18).

Coraz bardziej dociera do mnie, że nie jestem już uważany za część młodego pokolenia. Moje poczucie smaku jest coraz bardziej PRZESTARZAŁE. Przypuszczam, że to jest w porządku, ponieważ przez 79 lat życia zbierałem doświadczenia i wspomnienia, które mają ogromną wartość, być może nie dla innych, lecz dla mnie tak. Z dumą noszę ten status.

Był taki czas, gdy jako dzieci nigdy nie narzekaliśmy na znudzenie. Byliśmy zbyt zajęci zabawą na zewnątrz i wydawało nam się, że źle nas traktowano, gdy byliśmy wołani do domu na posiłki czy do łóżka. Jestem pewien, jestem przestarzały.

Kiedyś było czymś właściwym czekać do ślubu, aby zamieszkać razem. Teraz wydaje się, że jest to rzadko praktykowane. Nie tylko pary mieszkają razem, lecz przyjaciele i rodziny zgadzają się na taką praktykę. Jest to sprzeczne z Bożym słowem i nie do zaakceptowania w Jego oczach! Ci, którzy żyją w takim grzechu, muszą przestać natychmiast i prosić Pana, aby im przebaczył. Na pewno zgodzicie się z tym, że jestem przestarzały.

Zmiany w projekcie, zmiany ulubionych kolorów, i smaków mogą odbywać się bez żadnych następstw, lecz gdy zaczynamy zmieniać nasze zachowanie na sprzeczne z Bożym Słowem, jesteśmy w poważnych problemach. MUSIMY CHCIEĆ BYĆ PRZESTARZALI!

Wiele błogosławieństw, drogie serca. Zbliżcie się do Boga, całkowicie Mu ufajcie dziś i bądźcie błogosławieństwem.

– – – Pastor Cecil

 

 deeo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.